Екс-міністр охорони здоров'я пояснив, чому не голосував за медичну реформу Супрун

Олег Мусій запропонував альтернативну реформу.

Позафракційний народний депутат Олег Мусій, який у 2014 році очолював Міністерство охорони здоров'я, не підтримав закон щодо зміни системи охорони здоров'я.

В ефірі ток-шоу "Право на владу" він заявив, що запропонований закон лише погіршить стан медицини.

"Ми ж не хочемо побудувати будь-що, що буде набагато гірше… Будь-яка реформа повинна передбачати краще, а коли пропонована реформа передбачає гірше, я не хочу гірше власному народу", - сказав Мусій.

Депутат зазначив, що він був автором альтернативної медичної реформи і голосував саме за неї.

"Я проаналізував внесені урядом і Міністерством охорони здоров'я законопроекти, і подав альтернативу, яка зменшує усі корупційні ризики, надає доступність медичної допомоги. І це базується на моїх напрацюваннях, будучи на посаді міністра охорони здоров'я", - сказав Мусій.

ВідеоЕкс-міністр охорони здоров’я пояснив, чому не проголосував за медичну реформу

Нагадаємо, Верховна Рада з третьої спроби ухвалили законопроект, який має запустити в Україні медичну реформу. За законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (№6327) у першому читанні проголосували 227 народних обранців. Спочатку у першому читанні  за документ проголосували лише 224 народних обранців, а на повторному голосуванні 218 нардепів. 

Окрім цього, український парламент не зміг ухвалити у першому читанні урядовий законопроект про зміни у фінансування медичних послуг. За законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України (№6329) у першому читанні проголосували 163 нардепа. 

Нещодавно активісти вимагали від народних депутатів прийняти пакет законопроектів, який запустить медреформу. "Щодня в Україні вмирає 67 людей через відсутність ефективної медичної системи - це ціна, яку ми платимо, зволікаючи з реформою охорони здоров'я. Вся Україна звертається до депутатів - голосуйте за життя!", - повідомила Супрун. 

Якщо Верховна Рада схвалить кілька законопроектів, що дадуть старт реформі медицини, то вже з 1 липня в Україні з'явиться нова найпрестижніша професія – сімейний лікар. Такий медик отримуватиме на місяць від 15 до 25 тисяч гривень. 

ВідеоВР ухвалила законопроект про медичну реформу

Залиште свій коментар