Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Екс-офіцер МВС розповів, як його з "героя кримської весни" перетворили на злочинця в РФ

Мерцалов очолював одну з рот так званої "кримської самооборони".

Колишній офіцер української міліції і екс-голова профспілки працівників МВС в АРК Володимир Мерцалов, який брав участь в окупації Криму Росією, розповів, як був побитий на півострові минулого року через нібито антикорупційну діяльність на півострові.

Про це він заявив в інтерв'ю російському виданню "Новая газета".

Після анексії Криму Мерцалов вирушив до Москви на зустріч із головою Управління президента з питань протидії корупції Олегом Плохім, із яким погодив створення "Комітету з протидії корупції Республіки Крим". 3 липня указом Аксьонова Мерцалов обійняв посаду його керівника. "Я досить швидко зрозумів, що наші хлопці, яких я на свою біду ставив, продаються. А звернень від народу було багато — в основному вони стосувалися рейдерських захоплень нерухомості та корупції. За кілька місяців мені вдалося зібрати багато інформації, яка була реалізована ФСБівцями", — розповів він, додавши, що в жовтні написав заяву про відставку. Однак незабаром він обійняв пост заступника керівника республіканського Держкомітету з лісового і мисливського господарства, на якому, за його словами, збирався боротися з корупцією. Однак знайти підтримку в Радміні не вдалося: "Складно шукати однодумців, якщо міністр у цих заповідних місцях з задоволенням полює, а віце-прем'єр все це курує".

Увечері 28 серпня 2015 року Володимир Мерцалов повертався додому після трудового дня. Поставивши машину в гараж, він зайшов у продуктовий магазин, а потім попрямував до свого під'їзду. Далі його пам'ять переривається, пише видання.

"Коли я отямився, в очі мені било яскраве світло ламп, схилялись наді мною якісь особи. Я тоді не розумів, що перебуваю в лікарні, а дивляться на мене мої близькі люди — дружина, діти, товариші по службі", - згадує він.

Як встановила судмедекспертиза, Володимиру Мерцалову було нанесено "13 ударів округлим предметом", імовірно — бейсбольною биткою. Велика частина ударів припала на голову, у зв'язку з чим Мерцалов частково втратив зір і пам'ять, а також став інвалідом 2-ї групи.

Незважаючи на дзвінки сусідів Мерцалова і звернення його друзів в поліцію одразу після нападу, повідомлення про скоєний проти нього злочин було зареєстровано тільки 2 вересня — за п'ять днів. У той же день було порушено кримінальну справу — за ознаками заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю (ч. 1 ст. 111 КК РФ). Сам Мерцалов переконаний, що йтися мало про замах на вбивство: "Я залишився живий завдяки сусідам, через яких нападник не довів справу до кінця, і звичайному везінню".

Поки Мерцалов перебував у відділенні екстреної нейрохірургії лікарні, за місцем його реєстрації і в квартирі його батьків і помічників пройшли обшуки. Підставою для них стала кримінальна справа, порушена за фактом зникнення під час "кримської весни" трьох 9-мм пістолетів Макарова під час роззброєння українського відділу фельд'єгерського зв'язку (ч. 1 ст. 226 КК РФ).

Наступного дня після обшуків щодо Мерцалова було порушено нову кримінальну справу — цього разу за фактом незаконного розкрадання під час "кримської весни" двох автомобілів "Мерседес" в сімферопольському аеропорту (ч. 4 ст. 159 КК РФ).

Мерцалов підтверджує, що віддав розпорядження ці автомобілі поставити на стоянку, пояснюючи, що сам у той момент виконував розпорядження вищого керівництва.

"Так протягом декількох днів Володимир Мерцалов із героя "кримської весни", орденоносця і головного борця із злочинністю сам перетворився на запеклого й небезпечного злочинця", - пише видання.

Друзі Мерцалова госпіталізували його в Москву, звідки потім він був переправлений кубанськими козаками до Севастополя. До того моменту він уже був оголошений у федеральний розшук.

Адвокат Володимира Мерцалова Жан Запрута вважає, що переслідування його клієнта "схоже на чиюсь зацікавленість", а сам Мерцалов упевнений: замах і кримінальні справи — результати боротьби з розкраданням і корупцією, "нитки яких ведуть до Радміну".

Примітно, що 9 травня 2014 року, після окупації Криму, Володимир Путін у штабі ВМФ у Севастополі вручив Мерцалову орден Мужності.

Також Мерцалов розповів, що координував дії російських силовиків у Криму і брав участь у захопленнях сімферопольського аеропорту, українських управлінь СБУ та МВС, вів переговори з військовими частинами та київським главкоматом ВМФ про їхню капітуляцію.

Залиште свій коментар

Вибір редакції