Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Екс-постпред України при ООН відреагував на звинувачення у співпраці з американськими спецслужбами

Такі звинувачення пролунали з боку Кожари під час виступу на суді над Януковичем.

Колишній постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв спростував заяви екс-міністра закордонних справ Леоніда Кожари про співпрацю з американськими спецслужбами.

"За останні роки я звик до різноманітних інсинуацій по відношенню до мене. Коментувати брехню - це виправдовуватися. Все, що треба було сказати, я сказав на суді і в численних своїх інтерв'ю. Не збираюсь коментувати і виступ в суді Леоніда Олександровича Кожари, який злукавив у Великий Піст кілька разів. Він звернув увагу на кодекс поведінки дипломата, я ж звертаю його увагу на кодекс порядності будь-якої людини", - сказав Сергеєв у коментарі ТСН.

Під час допиту у суді у справі про держзраду Віктора Януковича у вівторок Кожара заявив, що Сергеєв під час Майдану кілька разів брав участь в акціях у Нью-Йорку під стінами Місії. При цьому, за словами екс-міністра, колишній посол України в ООН запевняв Кожару у тому, що намагався вести переговори з українською діаспорою у США і пояснювати події у Києві з точки зору офіційної влади.

На цю заяву Юрій Сергеєв сказав наступне:

"Постпредство України при ООН було проінформовано поліцією 28 листопада 2013 року про заявлену на неділю 1 грудня акцію протесту української громади перед будинком Місії. Про цю подію було проінформовано МЗС. Я попросив всіх співробітників бути на робочих місцях. Я був готовий прийняти лідерів протестувальників в приміщенні Постпредставництва. Ситуація змінилася докорінно в ніч з 29 на 30 листопада, коли були брутально побиті студенти. 1 грудня, порадившись з колегами в Місії, я вийшов до протестуючих і сказав те, що розійшлося по соцмережах:

"Я виступаю як громадянин України. Людей можна дурити певний час, але не можна дурити весь час. Те, що відбувається сьогодні в Україні, не тільки в Києві, а по всьому світу – це відповідь людей, які хочуть свободи та гідності. Я обурений замахом на конституційні права наших громадян, на право виявлення своєї волі, право вільного зібрання. Я обурений тим, що вчинено замах на міжнародне право”.

Сергеєв каже, що він керувався словами своєї присяги держслужбовця - служити своєму народові і захищати його права і гідність.

Леонід Кожара під час виступу у суді також звинуватив Сергеєва у співпраці з іноземними спецслужбами. За словами екс-міністра, колишній посол під час Майдану вів переговори про працевлаштування у США.

"Під час працевлаштування такого високого дипломата, посла, як я розумію, дозвіл і робоча віза без роботи зі спецслужбами іншої країни не могли пройти. Він би ніколи не отримав робочої візи", - сказав Кожара.

Юрій Сергеєв каже, що по завершенні своєю дипломатичної діяльності він не залишився у США, а повернувся до України. У лютому 2014 року він вийшов на пенсію, зараз викладає у Йєльському університеті. При цьому робочої візи у колишнього посла немає.

"Перебуваю у США за тимчасовою академічною візою, викладаючи в Йєльському університеті. Повторюю ще раз - американської робочої візи не маю. Гордий тим, що не тільки я, а колишні посли України викладали і викладають в престижних вузах світу. Не кажу вже про своїх іноземних колег. Цікаво чути від осіб, що танцювали під російські гуслі, що мою долю влаштували спецслужби США. Я був і залишаюсь громадянином України, і намагаюсь сабе вести як її патріот", - сказав Сергеєв у коментарі ТСН.

Залиште свій коментар

Вибір редакції