Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Екс-регіонал Шуфрич домовився з урядом Угорщини "захищати права нацменшин" в Україні

Політик зустрівся з віце-прем’єром Угорщини.

Колишній регіонал, народний депутат України від партії Рабіновича "За життя" Нестор Шуфрич домовився з віце-прем'єром Угорщини Жолтом Шем’єном "захищати" права нацменшин в Україні.

Відповідних домовленостей вони досягли під час офіційної зустрічі, повідомляється на сайті уряду Угорщини.

Як зазначається, угорський уряд проводить консультації з Шуфричем щодо двосторонніх відносин, зокрема, ухваленого в Україні Закону про освіту.

"На зустрічі порушувались питання щодо нинішньої політичної ситуації в Україні та українсько-угорських стосунків. Сторони домовились стосовно права громадян на вільний вибір кількох громадянств та захисту прав меншин", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше Шем’єн заявив, що етнічні угорці, які живуть за кордоном, мають право виступати за автономію та угорське громадянство. За його словами, в угорському суспільстві і парламенті "існує загальний консенсус щодо того, що угорці за кордоном мають право виступати за автономію, угорське громадянство і право голосу за це рішення".

"Угорське громадянство для закарпатців – це не лише емоційне питання, але і екзистенціальне, оскільки дозволяє вільно пересуватися світом. Уряд прагне до цього, щоб після сотні років репресій від "Тріанона" люди відчули переваги бути громадянином Угорщини", - сказав Шем’єн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції