Експерт по Росії розповіла, як Путін зрадив "русский мир" та чому його не слід "демонізувати"

Дата публікації
Перегляди
4655
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Експерт по Росії розповіла, як Путін зрадив "русский мир" та чому його не слід "демонізувати"

Путін не є рушієм системи та режиму в Росії / Фото: Reuters

Якби не було Путіна, конфлікт з Україною розгорнув би й інший політик на його місці.

Експерт інституту Брукінгса в США Лілія Шевцова закликає не демонізувати Путіна та пояснює, що насправді російський президент не є рухомою силою системи та режиму, який склався в РФ. В інтерв'ю для Української правди вона також запевнила, що якби не було Путіна, конфлікт з Україною розгорнув би й інший політик на його місці.

Як зазначає експерт, Путін зробив достатньо для формування сучасного політичного режиму в Росії. Проте наразі російський президент став заручником свого режиму, системи та ситуації.

"Якщо ж ми все сконцентруємося на Путіні, то виникає досить, скажімо так, наївний висновок - не буде Путіна або коли піде Путін, ситуація зміниться і стане цілком благопристойною, і з цією системою можна мати справу. А це не так", - пояснює Шевцова. Справа в тім, як далі говорить експерт, що російське самодержавство дійшло до такої стадії деградації, що може вижити тільки через пошук ворога, тобто України, за якою стоїть Захід. "І будь-який політик на місці Путіна при нинішній системі, при нинішній Конституції і складі політичного класу, а також сфери інтелектуальної послуги цього класу, буде робити приблизно те, що робить Путін", - зазначає Шевцова.

Також експерт зауважує, що Путін насправді не націоналіст, а імперіаліст. "Путін – не російський націоналіст. Путін - імперщик, традиційний російський самодержавний лідер, який розуміє, що збереження Росії в даному географічному форматі не дозволяє йому бути російським націоналістом. Бо російський націоналізм - це розпад, це означає "вистачить годувати Кавказ", російський націоналіст вимагає звільнитися від Кавказу, башкирів і татар і створити, нарешті, російську національну державу. Але це - кінець Російської Федерації, чого Путін допустити не може", - пояснює Шевцова.

Тому Путіну довелося полишити ідею так званого "русского мира", оскільки федеративна Росія розсиплеться. "Він, в принципі, зрадив ідею "русского мира"", - додає експерт.

Нагадаємо, що Лілія Шевцова пояснила головну мету Кремля та роль Євромайдану для Путіна.  

Наступна публікація