Дослідник російської еліти пояснила мету Кремля і роль Євромайдану для Путіна

Дата публікації
Перегляди
3583
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Дослідник російської еліти пояснила мету Кремля і роль Євромайдану для Путіна

Шевцова вважає, що основна мета путінського режиму - вижити / Фото: Facebook

Майдан став каталізатором російської стратегії стримування Заходу.

Cтарший науковий співробітник інституту Брукінгса в США Лілія Шевцова розповіла про основні цілі путінського режиму та роль України в них.

Про це Шевцова розповіла в інтерв'ю для Української правди.

Експерт повідомила, що наразі основна ціль путінського режиму – вижити. Самодержавство російського президента помирає, проте процес помирання триватиме дуже довго.

Шевцова вважає, що Кремль намагається вберегти російське самодержавство за допомогою доктрини стримування Заходу, принципи якої були сформовані ще до війни в Україні – в 2012-2013 роках. "Тоді Кремль і Путін взяли на озброєння доктрину стримування Заходу. Тобто вони стали готувати себе до безмежної влади на необмежений час через стримування Заходу. Це повернення якоюсь мірою до радянської моделі", - пояснила Шевцова.

Вона також повідомила, що це стримування відбувається як всередині держави, так і на зовнішньополітичній арені, де Путін намагається створити "другу Європу".  "Стримування Заходу означає боротьбу із Заходом всередині Росії з маргінальною, ліберальною та іншими опозиційними меншостями. І, звичайно ж, зовні. Тому що елементом цієї доктрини було поширення так званих російських традиційних цінностей, а також створення так званої галактики Євразійського Союзу, яка є антиподом, антитезою Європейського Союзу", - аргументує  експерт.

Шевцова також зазначає, що орієнтація на агресію, стримування та войовничість була прийнята Росією ще до Майдану. Експерт вважає, що український Майдан став каталізатором, який привів механізм в дію. "Путін був змушений і обґрунтовувати цю доктрину, і шукати практичні механізми її реалізації: через анексію Криму, через ідею Російського світу і так далі. Він отримав військово-патріотичну мобілізацію і 80% підтримки, небачені для будь-якого лідера", - пояснює Шевцова.  Натомість така мобілізація населення, як далі говорить експерт, вимагає постійної воєнної агресії, інакше режим Путіна зазнає краху.

Нагадаємо, що відомий політолог і радник кількох президентів США Збігнєв Бжезінський вважає, що головною метою Путіна є залякування та розвал Європи

Наступна публікація