Експерти оприлюднили висновок щодо законності автоматичного розподілу апеляції на арешт Корбана

Згідно із результатами експертизи, втручання в автоматизований розподіл не виявлено.

Експерти не виявили втручання в електронну систему розподілу проваджень Апеляційного суду Києва при визначенні суддів, які розглядають скаргу адвокатів лідера партії "УКРОП" Геннадія Корбана на його арешт.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури України.

Зазначається, що слідчими відомства здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливого незаконного втручання в роботу автоматизованої системи розподілу справ між суддями Апеляційного суду Києва, під час розподілу апеляційної скарги адвоката Олександра Лисака, який є захисником Корбана. Розподіл відбувся 30 грудня 2015 року.

У ГПУ поінформували, що під час досудового розслідування 11 січня у приміщенні Апеляційного суду Києва, за участю судового експерта, технічних спеціалістів було проведено низку слідчих дій, в тому числі оглянуто програмне забезпечення АСЕД "Апеляція", що встановлене на серверах Апеляційного суду, з метою встановлення процедури розподілу судової справи за скаргою адвоката Лисака.

Згідно із результатами експертизи комп'ютерної техніки та програмних продуктів, яку здійснили в Київському науково-дослідницькому інституті судових експертиз, втручання в автоматизований розподіл зазначеної справи Апеляційного суду Києва не виявлено.

У відомстві запевнили, що зараз проводяться інші слідчі (розшукові) дії, необхідні для прийняття об'єктивного рішення.

Нагадаємо, 6 листопада Печерський районний суд Києва обрав для голови політради партії УКРОП Геннадія Корбана запобіжний захід - домашній арешт терміном на 2 місяці цілодобово - до 31 грудня 2015 року. 1 грудня Апеляційний суд Києва залишив без змін рішення райсуду про домашній арешт лідера УКРОПу.

28 грудня Дніпровський райсуд Києва змінив запобіжний захід Корбану на взяття під варту терміном на 60 днів. Напередодні цього засідання Корбана прооперували в клініці Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова.

Апеляційний суд Києва відклав розгляд скарги захисту лідера партії УКРОП Геннадія Корбана на його арешт на 11.00 13 січня. За словами судді Дениса Масенка, розгляд відкладений через необхідність встановити, чи мало місце втручання в автоматизовану систему розподілу справ, про яке заявили адвокати.

Генеральний прокурор України Віктор Шокін доручив відкрити кримінальне провадження та перевірити законність проведення автоматичного розподілу апеляційної скарги на рішення Дніпровського районного суду про арешт Корбана.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: