Експерти пояснили, кому вигідно радикалізувати українців і, як на цьому грає влада

Експерти пояснили, кому вигідно радикалізувати українців і, як на цьому грає влада

Радикальні українці вигідні владі / Фото: ТСН.ua

Основна мета влади - відволікти від соціально-економічних проблем та перемогти на виборах 2015 року, а опозиція і так радикальна.

"Антифашистські" рухи та вуличне протистояння провладних та опозиційних активістів – це абсолютно чіткий сценарій радикалізації українського суспільства. Експерти переконані, таким чином влада відволікає увагу від нагальних проблем і хоче отримати підтримку перед виборами 2015 року, йдеться в матеріалі Deutsche welle.

"Суспільство радикалізується, і перші фізичні сутички вже мали місце - як з боку молодих людей, яких найняла Партія регіонів, так і з боку "Свободи". Цьому, вочевидь, сприяє уряд, адже конфронтацією зі "свободівцями" та націоналістами він відволікає увагу від соціально-економічних проблем", - переконує німецький політолог Андреас Умланд.

На думку німецького політолога, причини, які сприяють радикалізації - зростання агресивності та загострення національного і мовного протистояння.

З іншого боку, опозиційних активістів не потрібно особливо радикалізувати. Вони й так налаштовані рішуче. А от прибічників влади доводиться штучно штовхати "на амбразуру".

"Партія регіонів - набагато менш ідеологічна партія, ніж "Свобода" чи "Батьківщина". Вона використовує радикалізацію, аби відволікти увагу від власних невдач і провалів", - зауважив Умланд.

Українські експерти погоджуються з німецьким колегою та зауважують, що не лише соціальні проблеми стали причиною штучної радикалізації. На носі президентські вибори. І в цьому випадку й опозиції, й владі потрібно активізувати електорат. Для влади зараз найвигідніший варіант – антифашистський.

"Таким чином (влада) мобілізує власний електорат на президентські вибори 2015 року. Для значної частини членів Партії регіонів фашизмом є вишиванка та українська мова. Владі абсолютно байдужий реальний зміст цих понять, бо вона використовує їх із політтехнологічною метою", - пояснив професор політології Олексій Гарань.

Повʼязані теми:

Наступна публікація