Експерти пояснили пропозиції ЄС піти на поступки сепаратистам "егоїстичним інтересом"

Експерти пояснили пропозиції ЄС піти на поступки сепаратистам "егоїстичним інтересом"

Фото: Getty Images

Представники ЄС пропонують Україні піти на односторонні поступки сепаратистам, хоча ті навіть не думають виконувати досягнуті в Мінську домовленості. ТСН.ua поцікавився у експертів, чи потрібно це Україні і навіщо це чиновникам ЄС.

Євросоюз неофіційно переконує Україну в необхідності надати особливий статус Донбасу вже зараз, не чекаючи поки бойовики і Росія виконають перші пункти Мінських угод.

Про це йдеться в офіційному коментарі Брюсселя "Європейської правді", яка 23 червня з посиланням на джерела писала, що єврокомісар Йоханнес Ган під час візиту до Києва минулого тижня схиляв український парламент і вище керівництво країни до того, щоб першими "піти на зустріч" Росії і "проявити гнучкість".

Така політика ЄС очікувано викликала підтримку колишніх регіоналів з нинішнього "Опозиційного блоку" і обурила українське експертне співтовариство. ТСН.ua поцікавився думкою політологів щодо того, чому наші європейські друзі грають за чужу команду і як нашому керівництву варто поводитися в такій ситуації.

"Вимоги ЄС про надання "вже зараз" особливого статусу для Донбасу - це відкрита відмова дотискати Росію в той момент, коли це є найбільш реальним. Те, що змусили говорити Януковича, підключили всіх своїх агентів впливу (як європейських, так і наш Опоблок) - все це демонструє складність положення Кремля. Причини цього ускладнення теж зрозумілі. Воювати з Україною за свій рахунок дуже не хочеться. Хочеться, щоб війну проти себе фінансувала сама Україна. Якщо РФ не нав'яже фінансування окупаційного режиму Донбасу Україні, то буде змушена фінансувати його сама . В умовах, коли кошти і так потрібні для маси завдань. Якщо не нав'язати нинішню ситуацію Україні, то буде серйозний обвал на всіх напрямках. Ситуація, щоб "дотиснути" Росію виглядає ідеальною", - пише на своїй сторінці в Facebook кандидат політичних наук Петро Олещук.

Наявністю власних егоїстичних інтересів у окремих представників європейських політичних еліт пояснює такі пропозиції політолог Володимир Фесенко.

"Так, у них є свій інтерес, але у нас теж є інтерес. І те, що нам представники Європейської комісії дають поради, що варто зараз розглянути питання про особливий статус Донбасу на рівні Конституції, це не означає, що ми обов'язково повинні це виконати буква в букву. Ми, по-перше, повинні нагадувати, що сепаратисти не виконали жодним чином перші пункти домовленостей і якщо ми зараз авансом почнемо йти на поступки, ми тільки погіршимо нашу переговорну ситуацію. Нам почнуть ставити нові ультиматуми. Фактично, зараз Росія сама і через сепаратистів нас шантажує новою війною. Нас шантажують розширенням військових дій. Про це сказав представник Росії в ОБСЄ, про це Путін сказав минулої п'ятниці в Петербурзі, що спочатку політичні домовленості, після - припинення вогню і поставок зброї. Ну, що це? Це прямий шантаж називається. І те, що європейці піддаються на цей шантаж, не означає, що ми повинні піддаватися", - заявив Фесенко в коментарі ТСН.ua.

Як варіант вирішення проблеми Фесенко пропонує дати публічну оцінку таких пропозицій парламентом, а також не виключає можливість проведення референдуму з питання статусу окупованих територій.

Повʼязані теми:

Наступна публікація