Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерти вивчили жести і міміку кандидатів в президенти і розповіли, що вони приховують

Порошенко вербально демонструє лідерство, а Зеленський – відкритість, роз’яснює психолог.

Мова тіла здатна розповісти про людину набагато більше, ніж її слова. Симпатія, невпевненість, агресія, сум та навіть обман – жести та міміка розкриють усю правду про будь-кого, навіть про лідерів країни, йдеться в ТСН.Тиждень. 

«Ми зараз спостерігаємо дуже цікавий двобій між дуже різними кандидатами. за своїми невербальними ознаками», - каже психолог Валентин Кім.

Найзапекліша війна між кандидатами на пост президента: один досвідчений -  майже двадцять років грає на політичній арені - президент України Петро Порошенко. Інший  - у великій політиці кілька місяців, щоправда, теж грає десятиліттями на іншій сцені - Володимир Зеленський. «Слова, той сенс, який ми в нього вкладаємо, це десь 7-8 відсотків від тої інформації, яку ми сприймаємо», - пояснює психолог.

Скоріше за все, у промові кажуть те, що хочуть почути виборці. В спічах кожне слово продумане заздалегідь. І не секрет, що створюють їх цілі команди професіоналів. Однак те, що приховують від вух, можуть розпізнати очі. Крім того,  тембр голосу та чистота мовлення. Усе це - козирі проти політичного зваблення.

Кожен бачив улюблений рух чинного глави держави вертикальні жести руками - візитівка Порошенка. Це утвердження  лідерства. «Жести вертикально орієнтовані , зверху вниз – це жести влади. Лідерства, управління, контролю. Вказівний палець дуже часто використовують люди, які займають лідерську позицію. Політики, які виступають перед великим оточенням, бо тому що це жест, який привертає увагу», - пояснює психолог.

ВідеоСекретна мова жестів: що ховають кандидати у президенти за досконалими промовами

Симпатія, невпевненість, агресія, сум та навіть обман – жести та міміка розкриють усю правду про вас і ваших співрозмовників. А також виведуть на чисту воду політиків. Лише за два роки Порошенко навчився говорити не тільки словами, але й тілом. Чим привертає увагу Зеленський та які ж справжні сигнали подає професійний актор своїм прихильникам та противникам - у сюжеті ТСН.Тижня.  

Секретна мова жестів: що ховають кандидати у президенти за досконалими промовами

Увагу психолога привернув ще один жест, ледь помітний - лікті президента часто притиснуті до тулуба, а це означає, Петро Порошенко постійно згрупований і намагається контролювати себе кожної миті, аби утримати чіткий образ на публіці і не наразитися на небезпеку. Майстер комунікації. Щоправда ці жести з’явились лише кілька років тому. Лише за два роки Петро Порошенко навчився  говорити не тільки словами, але й тілом. Підсилює сказане вже професійно вивіреними жестами відкритості, аби привернути увагу.

Рухи Володимира Зеленського розмашисті і відкриті. Частота жестикуляції висока. «Володимир Зеленський – це людина емоційна. Менш схильний до самоконтролю. Людина поштовху, творчого пориву, енергійний», - доповнює Кім.

Щоправда, йому дещо складно впоратись із хвилюванням у своєму новому амплуа і натренованої жестикуляції ще зовсім немає. От наприклад у ніч оголошення результатів екзит-полів Зеленський тримає руку за спиною - це його спосіб стримувати емоції. Потім хапається за мікрофон двома руками – і це, на думку психологів, теж свідчить про те, що він намагається опанувати себе. Стійкість йому додає ще й дружина, адже молодий політик  постійно шукає поглядом очі своєї Олени. Це означає – вона для Володимира підтримка і надійний партнер.

У одного спокійний, врівноважений, довірливий, з постійним коливанням від гучного пафосу до шепоту. «Відсутність метушні. Без поспіху, зваженість і мова така ж. Активні паузи, активні акценти. Він дуже добре працює з силою голосу. Він прийняв рішення, він діє», - каже засновниця школи красномовства Ольга Габлюк.

У іншого - енергійний, емоційний та з дуже характерною хрипотою. «Це енергія, молодість, завзятість, готовність до нового», - додає експерт.

Обидва мають приємний тембр – ідеальний для політика, бо викликають несвідому симпатію. І хоч за цими ознаками майже неможливо вгадати характер, скоріше – розпізнати образ. Перевагою Порошенка тут є досконале володіння українською мовою. У Зеленського практики публічних виступів українською очевидно обмаль. «Коли йому спонтанно доводиться перекладати з російської на українську, то виникають певні паузи. Але я впевнена, його і самого це відволікає», - пояснює Ольга.

У Петра Олексійовича величезний досвід за плечима. Він відпрацьовує себе як політика повсякчас, і словом, і жестом. А от Володимир Зеленський звик до іншої публіки, інших сцен, тому він лише починає вчитися політичної витривалості та самоконтролю. Хоча, насправді, обидва кандидати навіть за останні три тижні – еволюціонують, кажуть наші експерти. І дуже чекають на дебати двох кандидатів на пост президента. Знаючи, що треба не лише слухати, а й уважно спостерігати за кожним їх жестом, нам з вами буде легше зробити свій остаточний вибір.

Залиште свій коментар

Вибір редакції