Експерти розкрили мінуси "флегматичного" Рибака і назвали його позитивним компромісом

Експерти розкрили мінуси "флегматичного" Рибака і назвали його позитивним компромісом

У Верховній Раді сформовано нове керівництво / Фото: УНІАН

Політологи вважають, що новообранний голова парламенту стане хорошим спікером, який буде виконувати вказівки президента України.

Обрання кандидатури Володимира Рибака спікером Верховної Ради є компромісом як для регіоналів, так і для всього депутатського корпусу.

Таку думку поділяють опитані ТСН.ua експерти.

Зокрема, політологи переконані, що Володимир Рибак не є конфліктною людиною, тому буде намагатися всіляко стримувати емоції нардепів.

Так, політолог Кость Бондаренко вважає, що підтримка кандидатури Володимира Рибака на посаду спікера засвідчила, що у президента України є більшість у Верховній Раді, яка може бути досить дієвою. "Влада показала, що може продавлювати рішення, які їй необхідні", - зазначив він.

Однак із оцінкою Бондаренка не погоджується політолог Віталій Бала, який вважає, що в Верховній Раді все ж таки немає провладної більшості. "У Партії регіонів існують серйозні проблеми в середині самої партії, адже групи впливу не змогли просунути свого кандидата на посаду спікера, тому Рибак є найоптимальнішою фігурою, тому що має авторитет і великий досвід", - сказав він.

"250 голосів за Рибака говорить про те, що у регіоналів немає більшості в Раді без комуністів. Є надія, що він буде спікером не лише частини депутатів, які за нього проголосували, але й всієї Верховної Ради. Якщо так буде, можна сподіватися, що Партія регіонів працюватиме більш якісно, враховуючи і персональне голосування", - додає Бала.

При цьому, політолог Володимир Фесенко переконує, що регіонали мають "повний і неповний формат голосування в Раді". Він впевнений, що обрання спікера свідчить про повний формат.

"Володимир Рибак – це консенсусне рішення для самої Партії регіонів, - каже Фесенко. Він – ветеран партії і неконфліктна людина, яка має хороші відносини з представниками різних партій. Йому буде притаманний неконфліктний стиль роботи. Я би навіть сказав, що він в певній мірі флегматичний".

Водночас, за його словами, серйозним мінусом Рибака на посаді спікера є відсутність досвіду роботи в президії Верховної Ради. "Щоб вдало в ручному режимі керувати ВРУ, потрібно мати дві важливі риси. Перша: досконале знання Регламенту Верховної Ради, а друге – керування засіданням Ради".

Політолог не виключає, що регіонал буде почесним головою парламенту, якому потрібно мати надійного дублера. "Чи буде таким дублером комуніст Ігор Калєтнік, залишається відкритим питанням. Рибак намагатиметься бути виконавцем політики президента. Проте важко сказати, чи стане він ефективним головою ВР, адже для цього замало особистих рис", - підсумував Володимир Фесенко.

Із думкою про ефективність і неконфліктність Рибака на посаді спікера погоджується і Віталій Бала.

"Він не є фігурою, яка викликає негатив не лише серед регіоналів, але й серед опозиціонерів", - сказав експерт.

Крім того, усі опитані експерти вважають, що фракція КПУ не буде у більшості з регіоналами.

"Комуністи сьогодні мають золоту акцію, яку вони можуть втратити. У свою чергу, цю акцію можуть взяти на себе, наприклад, ударівці і навіть свободівці на певному етапі. Я нічого не виключаю в нашій країні. Тому не здивуюсь, якщо будь-яка партія в Раді раптом по якомусь питанню проголосує спільно з ПР", - заявив політолог Кость Бондаренко.

У свою чергу політолог Віктор Небоженко заявив, що перший віце-спікер Верховної Ради Ігор Калєтнік має реальні шанси керувати парламентом. "Комуністи виграли, адже Калєтнік має реальні шанси очолювати Верховну Раду, коли не буде спікера Володимира Рибака. До того ж, Калєтнік є досить молодим і незакомплексованим, як його попередник Адам Мартинюк. Таким чином, вплив Калєтніка в партії буде зростати", - зазначив він.

Дмитро Стефурак

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація