Екстрадиції нардепа-втікача Онищенка ніщо не заважає – прокуратура Великої Британії

Згідно з британським законодавством, Україна може напряму домагатись екстрадиції підозрюваного у розкраданні коштів.

Зволікання з екстрадицією скандального нардепа Олександра Онищенка не пов'язане із вимогами законодавства Великої Британії.

Про це із посиланням на британську Королівську прокуратуру пише Deutsche Welle.

"Будь-яка країна з-поза меж Євросоюзу може напряму звернутися із формальним запитом про екстрадицію до міністерства внутрішніх справ", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, українські правоохоронні органи можуть звернутися з відповідним запитом до колег у Британії, попри те, що між країнами немає угоди про екстрадицію.

В Україні декілька місяців очікують оголошення Інтерполом Онищенка у розшук. Зокрема, у НАБУ очікують, що рішення буде прийняте у жовтні.

"За процедурою, ми не можемо розпочати процес екстрадиції без оголошення Онищенка в розшук", - пояснили у НАБУ, не уточнивши, про яку процедуру йдеться і з яких правових норм вона випливає.

Зазначимо, згідно з вимогами британського законодавства, процедура екстрадиції підозрюваних чи засуджених до країн поза межами ЄС є багатоступеневою. Після отримання звернення міністерство внутрішніх справ вирішує, чи розпочинати процес екстрадиції. В разі позитивного рішення документи передаються до суду, який обирає запобіжний захід. Після цього розпочинається судовий процес щодо екстрадиції, який може тривати багато місяців. Стороні, яка зробила запит, зокрема, треба довести в суді відсутність політичних мотивів переслідування підозрюваного.

Нагадаємо, Онищенка підозрюють у організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування", в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

5 липня Верховна Рада України надала згоду на притягнення його до відповідальності, затримання та арешт. Однак, напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко покинув територію держави.

27 липня Генеральний прокурор України підписав повідомлення про підозру народному депутату. 8 серпня його було оголошено в національний розшук. За останньою інформацією він перебуває у Лондоні. Через кілька днів він написав у своєму Facebook, що для британської юрисдикції у ГПУ замало підстав для його видачі Україні. Тим часом у нардепа-втікача заарештували майна на 700 мільйонів гривень і обіцяють скоро оголосити в міжнародний розшук.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: