"Слуга народу" перемагає на виборах в Раду, прохідний бар'єр подолали ще 4 партії. Екзитпол ТСН

Дата публікації
Перегляди
105к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Слуга народу" перемагає на виборах в Раду, прохідний бар'єр подолали ще 4 партії. Екзитпол ТСН

Фото: УНІАН

До Верховної Ради проходять п'ять партій.

Перше місце на парламентських виборах 2019 року зайняла пропрезидентська партія "Слуга народу", за яку проголосувало 44,4% українців.

Про це йдеться в ексклюзивному опитуванні на замовлення ТСН дослідницьких компаній KantAr TNS та INFO SAPIENS станом на 18:00.

На другому місці - проросійська "Опозиційна платформа - За життя" із результатом у 12,5%. Третя сходинка у партії "Європейська солідарність" - 8,5%.

Четверта сходинка за партією "Батьківщина", яка може розраховувати на 7,7%. До Ради також проходить "Голос" Святослава Вакарчука - 6%

До парламенту України не проходять "Сила і честь" (3,9%), "Опозиційний блок" (3%), Радикальна партія Олега Ляшка (2,9%), "Партія Шарія" (2,8%), ВО "Свобода" (2,5%), "Українська стратегія Гройсмана" (2%).

Всеукраїнський екзитпол був проведений 21 липня 2019 року дослідницькими компаніями Kantar TNS та Info Sapiens на замовлення телеканалу "1+1". Загалом опитано близько 40 000 виборців. Опитування виборців в багатомандатному виборчому окрузі проведено на 600 виборчих дільницях по всій України (крім спеціальних, закордонних дільниць та окупованих територій). Метод: особисте інтерв’ю на виході з виборчих дільниць (екзитпол). Теоретична статистична похибка вибірки — не більше 0,7%, але з врахуванням дизайн-ефекту та досвіду попередніх екзит-полів, який враховує і систематичні похибки (як-от неохоплення спеціальних та закордонних дільниць), компанії-дослідники припускають, що похибка не перевищить 3%.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "Народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори минули за змішаною системою: половина парламенту обиралась за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями були 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагалися понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів. Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримав по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата.

До ВР проходять п'ять партій. Перші дані екзитполів

До ВР проходять п'ять партій. Перші дані екзитполів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Результати виборів до Ради
Дата публікації
Перегляди
105к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація