Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Електронне декларування доходів чиновників опинилося під загрозою – директор НАБУ

Ситник стверджує, що НАЗК не справляється з перевіркою статків чиновників.

Електронне декларування доходів чиновників перебуває під загрозою як механізм боротьби з корупцією. Усе через те, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) фактично не перевіряє ці декларації.

Про це заявив директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник в інтерв'ю Reuters.

"Орган, відповідальний за перевірку цих декларацій, просто не працює. Електронні декларації могли б стати дуже ефективним інструментом у боротьбі з корупцією, але, на жаль, оскільки цей орган (НАЗК) ніколи не був створений фактично, він так і не почав свою роботу, цей інструмент перебуває під загрозою зараз", – сказав Ситник.

У НАЗК раніше таку ситуацію пояснювали тим, що в них не вистачає програмного забезпечення, щоб перевірити всі декларації. Також на перешкоді – бюрократія чиновників.

Нагадаємо, НАЗК, яке фактично створене 2016 року, серед іншого, здійснює перевірку декларацій, проводить моніторинг способу життя чиновників, посадових осіб, держслужбовців, суддів, прокурорів. Про це передає "Радіо Свобода". А ось детективи НАБУ, що створене 2015-го, серед іншого, розслідують кримінальні правопорушення щодо декларування недостовірної інформації.

Між цими двома відомствами неодноразово виникали публічні конфлікти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції