У парламенті президент звернувся із щорічним посланням.
У виступі президента Володимира Зеленського у Верховній Раді був елемент передвиборчого піару, а також прагнення відзвітувати.
Таку думку ТСН.ua висловив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
За його словами, сьогоднішня дата, а це за п'ять днів до виборів, також для посилення ефекту. "За змістом виступу все таки є і другий важливий мотив для президента - це, по-перше, прагнення відзвітувати. Сама форма - звіт про виконання власної програми - це не стільки для парламентарів, скільки для народу. Тому він спочатку і звернувся до народу, до громадян. Він показує, що все-таки виконує свою програму, йому є про що відзвітувати. Це з точки зору реформи", - каже політолог.
Він також наголосив на тональності президента під час виступу - це була полеміка з опонентами, іронія, коли йшлося про "депутатів-спеціалістів з фейків". "По-перше, я побачив майже колишнього Зеленського. Тому що у нього деякий, навіть у травні під час пресконференції, була якась бляклість, він трохи знітився. А зараз у нього знову з'явився драйв, азарт і в цьому виступі була наступальність. Полемічний запал був дуже сильно присутній у цьому виступі", - каже політолог.
За його словами, за багато тезисів Зеленського можна "зачепитися".
"Із "фішок", які можуть інтерпретувати, а потім, я думаю, будуть відслідковувати виконання, наприклад, обіцянка, що майбутні президентські вибори відбудуться і в електронному вигляді, зокрема. Це серйозна заявка. Подивимося, що з цього вийде, бо насправді це не просто зробити. Тут є проблеми і технічні, і політичні. Багато змістовних моментів, і про необхідність планувати до 2030 року, і щодо страхової медицини, критика антикорупційних органів, але при цьому не заперечення, а збалансований підхід, те, що згадує регулярно міжнародних партнерів. Це навіть на рівні підсвідомості, за Фрейдом, умовно кажучи, він пам'ятає. Фактор впливу міжнародних партнерів він також знаковий. Це навіть дотично проявилося у промові президента", - зауважує Володимир Фесенко.
Він наголошує, що також Зеленський збалансовано сказав і про медичну реформу, і про ситуацію з поширенням коронавірусу. "Теми він доторкнувся, але знову ж таки в полемічному плані, злостиво відповідаючи своїм критикам щодо того, що не було готовності, не все зроблено. Він намагався все таки відзвітувати, що зроблено було не мало", - каже політолог.
Він додав, що цієї теми президент торкнувся в контексті місцевих виборів. "Він сказав, що, наприклад, історія з концертами перед виборами - спротив карантину. Що таким чином хотіли завоювати додаткові голоси, а як наслідок - відповідальність за ситуацію з епідемією на місцях понесла місцева влада. Оце прозвучало, і це потрібно мати на увазі", - наголосив Володимир Фесенко.
Як повідомлялося, 20 жовтня депутати, які працюють у напівкарантинному режимі, зібралися на пленарне засідання. До Ради прийшов президент України Володимир Зеленський із щорічним посланням.