Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Елітна нерухомість, авто та 1000 залізничних вагонів. Матіос розповів про коштовне майно компанії Клименка

Військова прокуратура розповіла про джерело прибутку екс-міністра доходів і зборів.

Правоохоронці викрили масштабну схему розкрадання колишнім міністром доходів і зборів України Олександром Клименком грошей з бюджету.

Про це заявив під час брифінгу військовий прокурор Анатолій Матіос.

"Протягом 2011-2013 років екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко створив низку офшорів на Британських, Віргінських островах, Кіпрі, Ліхтейнштейні, власником яких був батько Клименка. Вкрадені через злочинні схеми розкрадання з податкових майданчиків державні кошти були легалізовані Клименком та найнятими ним адвокатами, а також спільниками у європейських банках. Основні – європейські банки Ліхтейштейну", - наголосив він.

За словами Матіоса, від 2011 до січня 2014 року понад 788 млн доларів, вкрадених у держави, були перераховані офшорними компаніями Клименка на рахунки групи компаній "Юнісон".

"Юнісон" - материнська компанія сім'ї Клименків, його брата Антона, а також батька і самого Клименка. Гроші перерахували на рахунки медіахолдингу "Вєсті" та двох компаній з управління активами, які входили до компанії групи "Юнісон" та власниками яких була родина Клименків, і які обслуговували повністю сім'ю Януковича. "Юнісон" на заведені з офшорів гроші купила 78 елітних квартир у Києві, Одесі та Донецьку, 28 офісних приміщень, 5 будинків, 41 паркомісце, 11 земельних ділянок у найелітніших територіях та районах Києва і Київської області, Одесі та Донецьку, 23 гіперелітних автомобілі, починаючи від Bentley, три поверхи ТЦ "Гулівер" на праві власності у Києві, 1000 залізничних вагонів, які донині приносили дохід Клименку і були основним джерелом фінансування медіахолдингу "Вєсті", - додав військовий прокурор.

Своєю чергою очільник МВС України Арсен Аваков уточнив, що виявлене майно було заблоковане, а його вартість становить 12 млн доларів.

"Гелікоптери були готові, але сьогодні нельотна погода, ми знайшли підводні човни, а також всі нори, куди вони збиралися втікати", - пожартував Матіос.

Окрім цього військовий прокурор заявив, що наразі встановлено механізм легалізації та коло осіб, які продовжують брати участь у злочинній організації Клименка і акумулюють дохід із цього майна, який вливався в квазіпартії "Успішна країна", медіахолдинг "Вести", охоронну структуру "Скіф".

"Охоронна структура "Скіф" - колишні охоронці, які проводили тиск, протестні акції з погрозами життю і здоров'ю", - додав Матіос.

Нагадаємо, 14 липня силовики провели 183 обшуки в приміщеннях, які належать екс-міністру Клименку, зокрема, в офісному центрі "Гулівер" у місті Києві, декілька поверхів якого є власністю екс-міністра та членів його родини.

Відео Гучне затримання: силовики оточили один з торгівельного-розважальних центрів столиці

Залиште свій коментар

Вибір редакції