Елітні вілли та броньовані автівки: як живуть "нові ізраїльтяни" Ставицький та Табачник

Дата публікації
Перегляди
6518
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Елітні вілли та броньовані автівки: як живуть "нові ізраїльтяни" Ставицький та Табачник

Втікач Ставицький в Ізраїлі став Розенбергом

Екс-міністри-втікачі непогано влаштувалися на новій батьківщині.

Слідом за Віктором Януковичем із сайту Інтерполу зникла анкета колишнього очільника міністерства енергетики Едуарда Ставицького. Знімальна група ТСН отримала офіційне підтвердження, що він змінив прізвище та живе в Ізраїлі, а неподалік оселився розшукуваний СБУ екс-міністр освіти Дмитро Табачник. Як їм живеться на новій батьківщині і на які гроші, йдеться в сюжеті ТСН.19:30

ТСН отримала офіційне підтвердження, що, принаймні, двоє колишніх міністрів, розшукуваних СБУ, осіли в Ізраїлі. 

Згідно з довідками, виданими офіційно МВС Ізраїля, колишні міністр енергетики Едуард Ставицький та міністр освіти й науки Дмитро Табачник мають ізраїльську прописку.

Так, за пропискою Дмитро Табачник мешкає у будинку на набережній міста Натанія. Щоправда, там його ніхто не бачив.

У квартирі ж, у якій він прописаний, двері відкрила російськомовна жінка з трьома дітьми, яка пообіцяла переказати Табачнику, що його шукає ТСН

Пізніше журналісти дізнались, що в цій же квартирі, вартістю кілька мільйонів доларів, проживає й інший українсько-ізраїльський громадянин Михайло Шифрін. Саме його фірма "Побутелектротехніка" вигравала золоті тендери на друк підручників тоді, коли Дмитро Табачник очолював Міносвіти. 

Оскільки український мобільний Табачника не відповідав, журналісти розшукали ізраїльський у жовтих сторінках. Екс-чиновник виявився неговірким. 

Згідно з офіційними даними, новоспечений громадянин Ізраїлю Едуард Розенберг, а в минулому Ставицький, мешкає в елітному будинку біля Тель-Авіва. Хоча господарів удома не застати. Як повідомили в місцевому будинку культури, вони ненадовго виїхали за кордон. 

Район Кфар Шмаріягу лише для багатих ізраїльтян, як Конча-Заспа під Києвом. Ціна такого будиночка – 12-15 мільйонів доларів.  Вілла, де прописаний Ставицький, потонула у зелені, ніби спеціально, аби сховати від чужих очей своїх мешканців. Хоча один із сусідів стверджує, що Ставицький-Розенберг жив тут, але нещодавно переїхав у більш престижне місце, разом зі своїми охоронцями, помічницями і чорним броньованим "Мерседесом". 

У Києві Ставицький був постійним меценатом церков та глибоко віруючим християнином. Ізраїльське громадянство отримав як єврей. Адвокат роз'яснює, якщо в МВС Ізраїлю дізнаються, що він не сповідує іудаїзму, громадянство можуть відібрати.

Екс-міністр енергетики Ставицький змінив прізвище й оселився в Ізраїлі

Екс-міністр енергетики Ставицький змінив прізвище й оселився в Ізраїлі

Тим часом, в Герцлії Пітуах, де вартість будинків сягає 30 мільйонів доларів, українського екс-чиновника справді бачили. 

За інформацією ТСН, новоспечений ізраїльтянин регулярно приїздить в Україну під прізвищем Розенберг, а розшукують його як Ставицького. Табачник в Україні востаннє був у червні, після чого його оголосили в розшук по лінії СБУ. Це не заважає обом вільно почуватися на території Ізраїлю. 

Ізраїль украй рідко видає своїх громадян навіть за скоєння тяжких злочинів. Тим паче, якщо їх так мляво шукають в Україні і зовсім не шукає інтерпол. 

Нагадаємо, що 7 липня СБУ оголосила екс-міністра Табачника у розшукІнформація про розшук екс-глави Міносвіти з'явилася на сайті МВС у розділі "Особи, які переховуються від органів влади".

Кореспондент ТСН Ольга Василевська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6518
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація