Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Емоційні заяви та незвичні оплески у ПАРЄ. Як в Асамблеї голосували за резолюцію щодо Савченко

Делегати Асамблеї дякували доповідачу за чіткий опис реальних подій

Посилити тиск на Росію вимагає Парламентська Асамблея Ради Європи. Там закликають Москву звільнити українців, що утримуються в Росії незаконно. Відповідну резолюцію в ПАРЄ проголосували сьогодні. Асамблеї рекомендує країнам-членам організації ввести санкції проти списку осіб, що причетні до викрадення і засудження Надії.

Як йдеться у сюжеті ТСН.19:30, надзвичайно емоційні і подекуди жорсткі заяви звучали в бік Російської Федерації впродовж дебатів ПАРЄ. Йшлося про заручників і бранців у ході війни на Сході України. Страшні тортури, нелюдське ставлення і докази екзекуцій описує доповідачка від Асамблеї Нелля Клайнберга. У тексті конкретні долі конкретних бранців і їх родин - українських активістів та військових, взятих в заручники на територіях так званих ЛНР-ДНР, в окупованому Криму і також вивезених до Російської Федерації.

Делегати Асамблеї дякували доповідачу за чіткий опис реальних подій,  більшість ремарок були доволі емоційними, часто на знак згоди лунали оплески, що доволі незвично для таких офіційних установ.

 

Відео ПАРЕ вимагає посилити тиск на Росію

"Якщо ми не зможемо зупинити військову агресію Росіє щодо України та Грузії - хто буде наступним? Яка країна-член Ради Європи? Не варто бути наївними чи спрощувати вибір. Не можна вибирати між війною з Росією і повною бездіяльністю. Робити вигляд, що іншого вибору немає - вигідно лише для Росії", - заявила член ПАРЄ від Грузії Чорті Тактакішвілі.

Депутати рекомендують країнам членам Асамблеї запровадити санкційний список осіб, причетних до викрадення і не законного засудження Надії Савченко. За відповідну поправку проголосувала більшість. Ідеться про заборону на в'їзд та замороження  рахунків щодо конкретного списку осіб. Йшлося не тільки про Савченко, такі списки мають прийняти і стосовно Олега Сенцова, і Олександра Кольченка, і інших українських бранців

 

"Звісно, наша увага прикута до члена асамблеї Савченко, але вона лише одна з багатьох утримуваних без доступу до належного правосуддя, без жодних справжніх доказів провини. Хіба так поводить себе сучасна демократична держава? Ні, так поводить себе держава злодіїв", - заявив член ПАРЄ від Великої Британії Майк Вуд.

Адвокат Надії Савченко Ілля Новіков був присутній на сьогоднішніх дебатах. Він передав українським делегатам - Надія сподівається що повернутися в Україну, однак вона дуже переживає, щоби на цьому процес не завершився і щоби інші незаконно затримані українці якнайшвидше повернулися додому.

Нагадаємо, що засуджена в Росії до 22 років колонії українка Надія Савченко розглядається як єдиний варіант обміну на затриманих російських спецназівців Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва, які в Україні визнані винними у вчиненні низки кримінальних злочинів. Їх засудили до 14 років з конфіскацією майна. Адвокати ГРУвців повідомили, що оскаржувати вирок не будуть.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції