"Енергетична РНБО": Порошенко назвав блокаду перешкодою на шляху до територіальної цілісності

Дата публікації
Перегляди
2579
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Енергетична РНБО": Порошенко назвав блокаду перешкодою на шляху до територіальної цілісності

Фото: Reuters

Президент засудив перешкоджання руху потягів з вугіллям.

На засіданні РНБО, яке було скликане через блокаду руху потягів з окупованого Донбасу, президент України Петро Порошенко засудив дії блокувальників.

"Вони блокують не ОРДЛО, і не їм створюють проблеми. Вони блокують Україну, блокують нашу боротьбу за відновлення територіальної цілісності. Є моя тверда позиція, що виключно політико-дипломатичним шляхом ми маємо повернути ці території Україні. І є хибна позиція політиканів, що треба відрізати цю територію і де-факто подарувати. Не ви ці землі збирали, і не вам їх відрізати", - наголосив Порошенко.

Раніше президент заявляв, що через блокаду на Донбасі Україна може втратити до 2 млрд доларів, курс національної валюти похитнеться, а чимало громадян стануть на бік терористичних "республік".

Порошенко скликав РНБО через блокаду на Донбасі

Порошенко скликав РНБО через блокаду на Донбасі

Нагадаємо,  15 лютого на позачерговому засіданні Кабінету міністрів затвердили рішення про введення надзвичайного стану на ринку електроенергії. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вкотре засудив блокування поставок вугілля антрацитової групи з окупованих територій.

Гройсман також закликав учасників блокади її зняти, бо вона загрожує енергетичній безпеці України. 

Пізніше стало відомо, що розпорядження уряду про введення надзвичайного стану на ринку електроенергії може тривати не більше двох місяців. "Розпорядження діятиме протягом місяця. Воно може бути ще раз подовжене на місяць. Тобто не більше двох місяців дане розпорядження працює. І не більше", - запевнив міністр Насалик.

В ЄС закликали негайно припинити блокаду на Донбасі. Зазначається, що ця блокада може спричинити енергетичну кризу, що зашкодить громадянам України по обидва боки лінії розмежування.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2579
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація