Ескалація на Донбасі і безвіз: про що Порошенко говорив телефоном із новим президентом Німеччини

Дата публікації
Ескалація на Донбасі і безвіз: про що Порошенко говорив телефоном із новим президентом Німеччини

Сайт президента України

"Ви стали справжнім другом України", — сказав Порошенко Штайнмаєру.

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з новим президентом Німеччини, Франком-Вальтером Штайнмаєром

Про це повідомляє прес-служба президента.

Під час розмови Порошенко привітав Штайнмаєра з упевненою перемогою на президентських виборах, які завершилися 12 лютого 2017 року.

"За час перебування на посаді Міністра закордонних справ ФРН Ви стали справжнім другом України. Це надійна основа для подальшої розбудови дружби між нашими народами вже у Вашій новій, президентській якості", — сказав Порошенко.

Крім того, президент України наголосив на провідній ролі ФРН та її політичного керівництва у процесі відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Так, двоє президентів обговорили нову ескалацію російської агресії на Донбасі. При цьому вони зосередилися на загостренні гуманітарної ситуації в районі Авдіївки, де російські бойовики продовжують обстрілювати цивільні об'єкти і, зокрема блокують доступ до фільтраційної станції, що ставить під загрозу водопостачання для цілого регіону.

Петро Порошенко також висловив очікування, що в березні буде продовжено дію так званого "кримського пакету" санкцій.

"Сторони привітали досягнутий прогрес між Радою, Єврокомісією та Європарламентом щодо безвізового режиму для українців та висловили сподівання, що це питання буде формалізоване уже найближчим часом", — йдеться в повідомленні.

До всього, Петро Порошенко запросив Франка-Вальтера Штайнмайєра відвідати Україну з візитом.

Нагадаємо, Франк-Вальтер Штайнмаєр у неділю, 12 лютого, був обраний новим президентом ФРН. За 61-річного екс-міністра закордонних справ країни в першому турі проголосував 931 делегат Федеральних зборів. Відзначимо, що роль президента в Німеччині здебільшого церемоніальна. 

Франк-Вальтер Штайнмаєр розповів про плани у зовнішній політиці

Франк-Вальтер Штайнмаєр розповів про плани у зовнішній політиці

Наступна публікація