"Фантазії" Януковича в інтерв'ю російським журналістам: напад на кортеж та хто винен у розгоні Майдану

Дата публікації
"Фантазії" Януковича в інтерв'ю російським журналістам: напад на кортеж та хто винен у розгоні Майдану

Янукович заявив, що його намагалися вбити / УНІАН

Янукович прокоментував заяви про фінансування бойовиків.

Сьогодні, 24 грудня, екс-президент України Віктор Янукович несподівано дав велике інтерв'ю російському виданню "Аргументы и факты".

Найнесподіванішої його заявою стали слова, що за розгоном Майдану 30 листопада стоїть голова його адміністрації Сергій Льовочкін. Сам же колишній глава української держави заперечує свою причетність до цього.

"У мене немає прямих доказів того, що за провокацією 30 листопада стоїть Льовочкін. Однак такі підозри мають під собою досить вагомі підстави", - сказав екс-президент.

Крім того, Віктор Янукович заявив, що його намагалися вбити. За його словами, збройний напад на його кортеж стався 22 лютого, коли він їхав до Харкова і Донецька на зустріч із соратниками.

"Мій кортеж був кілька разів обстріляний. Один з охоронців отримав поранення. Саме тому мені необхідно було переїхати в те місце, де силовики ще зберігали вірність присязі, підпорядковувалися Головнокомандувачу", - сказав Янукович виданню.

Він заявив, що "змовникам живий Янукович як свідок злочинів був не потрібен".

"Залишалося два варіанти: або я використовую вірні мені сили і відновлюю конституційний лад в Україні, або я змушений буду виїхати з країни", - розповідає Янукович.

Також Янукович пояснив, чому не вийшов до людей на Майдан, як це зробив у 2010 році під час "податкового Майдану".

"І хоча переважна більшість маніфестантів була налаштована мирно, вже тоді була група агресивних радикалів, готових до відкритого прояву насильства. Вони чекали мого появи, щоб спровокувати атаку на президента, при якій спецслужби повинні були б адекватно відреагувати. Ви ж пам'ятаєте настрій цих молодиків. Уявіть, що було б, якби там з'явився я", - каже він.

Колишній президент переконує російських журналістів у тому, що мітингувальників та силовиків на Майдані розстрілювали "стрільці Майдану".

"Почався прицільний вогонь на ураження по силовикам, у тому числі з будівлі консерваторії. Не маючи наказу стріляти у відповідь, силовики почали відступати. Натхнені цим "успіхом", стрільці майдану продовжили прицільний вогонь з раніше зайнятих приміщень готелю "Україна" і "Жовтневого палацу"", - заявив Янукович.

Крім того, Янукович назвав "брехнею" заяви про фінансування бойовиків та награбовані мільярди.

"У мене немає і ніколи не було ніяких рахунків за кордоном. Моїми адвокатами подані запити в більш ніж 40 країн світу з вимогою підтвердити або спростувати знаходження моїх активів. Пройшли місяці, але жодна країна не підтвердила факту наявності у мене таких рахунків", - переконує екс-президент.

Янукович назвав "цинічною брехнею" звинувачення на його адресу з боку українських правоохоронців у фінансуванні проросійських бойовиків на Донбасі, та додав, що у Наливайченка немає "жодного тому доказу".

Також, Віктор Янукович розповів, кого вважає винним у війні на Донбасі. За його словами, найбільша відповідальність лежить на Олександрові Турчинові.

"Будучи нелегітимним в. о. президента, прийняв рішення використовувати армію проти власного народу, буквально давити людей БТРами. Під час трагічних подій на Майдані я, будучи обраним президентом і маючи всі законні підстави для застосування сили, на це не пішов", - каже Янукович.

Нагадаємо, будучи президентом, Янукович не покарав винних у розгоні і вбивствах людей на Майдані, його фракція підтримала диктаторські закони, а після цього він втік до Москви, де підтримав введення російських військ на територію України.

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Email
Наступна публікація