Фаворитів немає, будуть зустрічі з експертами: Арахамія розповів, як обиратимуть кандидатів на посаду Смолія

Фаворитів немає, будуть зустрічі з експертами: Арахамія розповів, як обиратимуть кандидатів на посаду Смолія

Фото: УНІАН

За словами Арахамії, щодо відставки Смолія ще буде багато дискусій.

Фракція "Слуга народу" поки не обговорювала питання відставки голови Національного банку України Якова Смолія, який написав заяву увечері 1 липня. Тож процес підбору на посаду нового очільника Нацбанку наразі не почався.

Про це заявив керівник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія журналістам біля Верховної ради 2 липня, передає "РБК-Україна".

Арахамію, зокрема, попросили прокоментувати поширені в Мережі прізвища можливих кандидатів на посаду голови НБУ. На що він відповів, що бачив таку інформацію тільки в Telegram-каналах і "ці прізвища лише на рівні чуток".

"Не чув, не можу сказати. Немає зараз фаворитів, тому що процес підбору цієї людини ще не почався. Тому немає жодного сенсу це обговорювати", - сказав Арахамія.

Очільник фрації "Слуга народу" також висловився, що задовольнити заяву про відставку Смоля - це буде "нормальною реакцією". Оскільки він написав заяву сам. Утім перед ухваленням кінцевого рішення ще буде низка обговорень із міжнародними експертами.

"Але якщо людина сама пише заяву, то я думаю нормальна реакція - її задовольняти, якщо немає інших підводних каменів. Там ще буде багато дискусій, кадрових рішень поки не буде ухвалено. Будуть обговорення, зустрічі з експертами та міжнародним і інвесторським середовищем", - прокоментував Арахамія.

Нагадаємо:

  • 1 липня голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення та передав її на розгляд президенту України. Він заявив, що вирішив залишити посаду через "систематичний політичний тиск".
  • Українські політики можливу відставку голови НБУ коментують по-різному: деякі вважають це політичним переслідуванням, а хтось реагує на заяву Смолія, як на перемогу. Деталі - у матеріалі ТСН.ua. 
  • Водночас з'явилася інформація прізвище ймовірного кандидата на посаду очільника НБУ. Джерела зі "Слуги народу" повідомляють, що ним може стати голова правління державного "Укргазбанку" Кирило Шевченко. 
  • 2 липня фінансовий комітет Верховної Ради України підтримав проєкт постанови про відставку Якова Смолія з посади глави Національного банку України. 

Як відставка Смолія вплинула на фінансовий ринок в Україні  

Як відставка Смолія вплинула на фінансовий ринок в Україні  

Повʼязані теми:

Наступна публікація