ФБР попередило про підготування збройних протестів в усіх американських штатах до інавгурації Байдена – ABC

Дата публікації
Перегляди
1702
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ФБР попередило про підготування збройних протестів в усіх американських штатах до інавгурації Байдена – ABC

Фото: Associated Press

Ультраправі активісти Boogaloo bois планують протести в містах у всій країні 17 січня.

У столицях всіх 50 штатів США та безпосередньо в Капітолії від 16 і до дня інавгурації Джо Байдена, 20 січня, готуються збройні акції протесту.

Про це йдеться в доповіді ФБР від 29 грудня, яка опинилась у розпорядженні телеканалу ABC і Yahoo News.

Останніми днями ФБР отримало інформацію про групу, яка закликає "штурмувати" суди штатів, місцевих та федеральних урядів та адміністративні будівлі у випадку відсторонення Дональда Трампа від посади до дня інавгурації. Група також планує "брати штурмом" урядові офіси в кожному штаті в день вступу Джо Байдена на посаду.

"ФБР отримало інформацію про ідентифіковану збройну групу, яка збирається поїхати до Вашингтона, округ Колумбія, 16 січня. Вони попереджають, що якщо Конгрес спробує вилучити Трампа за допомогою 25-ї поправки, відбудеться величезне повстання", — йдеться в доповіді. 

Повідомляється, що прихильники ультраправого антиурядового руху Boogaloo bois організовують протести в містах у всій країні 17 січня — в останню неділю президентства Трампа. Деякі з них "заявили, що готові вдатися до насильства на підтримку своєї ідеології". 

Попри те, що не зовсім зрозуміло, скільки людей очікується на акціях протесту, підтриманих Boogaloo bois, події 17 січня прогнозують наступними великими протестами екстремістських угруповань після заворушень 6 січня в Капітолії США.

Протягом останніх двох років термін "boogaloo" перетворився з жарту в Інтернеті, що стосується другої громадянської війни в США, на екстремістський заклик, який пов'язують зі зростанням насильства та теорій змов.

"Прихильники руху "boogaloo" вважають, що наближається повстання проти уряду, і деякі вважають, що їм слід пришвидшити ці терміни збройними антиурядовими діями, що ведуть до громадянської  війни", — зазначається в заяві ФБР.

Федеральні правоохоронні органи порадили поліцейським органам підвищити рівень безпеки в державних будинках у всій країні після заворушень у Капітолії США, повідомили ABC News джерела в правоохоронних органах.

Нагадаємо:

  • 6 січня на засіданні Конгресу США мали завершити офіційну процедуру підрахунку голосів виборців і оголосити Джо Байдена переможцем. Сотні прихильників чинного президента Дональда Трампа зібралися біля Капітолія, щоб висловити йому підтримку і почали штурм будівлі. Конгрес тимчасово зупинив засідання.
  • Внаслідок масових протестів у Вашингтоні загинуло п'ять людей. Щонайменше 40 протестувальників постали перед судом

    Конгрес США звинуватив Трампа у підбурюванні до заколоту

    Конгрес США звинуватив Трампа у підбурюванні до заколоту
Наступна публікація