Перейти до змісту
Фігурантка скандалу навколо "справи Курченко" Гонтарєва називає нібито оголошену їй підозру фейком

Фігурантка скандалу навколо "справи Курченко" Гонтарєва називає нібито оголошену їй підозру фейком

Кулик звинуватив Порошенка у втручанні в розслідування справи.

Прокурор Костянтин Кулик звинуватив Петра Порошенка у втручанні в розслідування справи, в якій фігурує його оточення. За словами Кулика, йому стали відомі обставини, які свідчать про сприяння злочинній організації Януковича особами, наближеними до Адміністрації президента та керівництва Генпрокуратури, йдеться у ТСН.19:30.

Під час обідньої перерви шестеро прокурорів ГПУ проводять прес-конференцію. Звітують про розслідування схем виведення коштів учасниками злочинної організації Януковича.   

Відео Прокурор Кулик звинувачує Порошенка у перешкоджанні слідства про відмивання коштів

Костянтин Кулик звинуватив Петра Порошенка у втручанні в розслідування справи, в якій фігурує його оточення. За словами Кулика, йому стали відомі обставини, які свідчать про сприяння злочинній організації Януковича особами, наближеними до Адміністрації президента та керівництва Генпрокуратури. Подробиці далі.  

Прокурор Кулик звинувачує Порошенка у перешкоджанні слідства про відмивання коштів

Заступник керівника Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури Костянтин Кулик зачитує свій рапорт на ім’я Юрія Луценка. Спочатку суми, які вдалось повернути державі. "Загальна вартість арештованого майна складає понад 30 мільйонів доларів. Загальна сума відшкодувань збитків складає понад 1,5 мільярда доларів", - каже він.

За словами прокурора, протягом слідства постійно відчував перешкоди  у розслідуванні справ. Зокрема тих, у яких фігурують люди із найближчого оточення Петра Олексійовича: "За втручання у розслідування причетні президент України Петро Порошенко, колишній голова Адміністрації Ложкін, заступник голови АП Філатов, колишня голова  Нацбанку Гонтарєва, народні депутати Кононенко, Грановський, Девиденко". 

Більшість кримінальних проваджень, в яких фігурують відомі прізвища, пов’язані із виведенням і відмиванням коштів із різних галузей економіки України. Зокрема і в нафто-газовій сфері. Частина цих коштів осідала в кишенях прокурорів. "Слідству відомі інформація про системні виплати грошових коштів службовим особам ГПУ деякими фігурантами розслідувань, зокрема Злочевським", - каже він. .

Наразі матеріали справи вилучили. Підозри, які оголосили Гонтаревій, Філатову та Ложкіну зникли із електронної бази досудових розслідувань. З фігурантів справи ТСН вдалось поспілкуватись лише із колишньою очільницею Нацбанку Валерією Гонтаревою. Вже півроку як вона переїхала жити до Лондона. Зміст підозри  знає, але каже що їй її не вручали.  

"Це фейкова підозра. Її ніхто не вручав. Але вона фейкова, тому що мене там не було. Я ніколи навіть не була знайома навіть не з ким, кого вони там перелічили. Ви підозру почитайте", - каже Гонтарєва.

Своє рішення вийти у публічний простір прокурор Кулик пов’язує із  виведенням його із групи, що розслідує ці злочини, та   зупинкою слідства. Свої дії ніяк не пов’язує із виборами і хоче довести розслідування до кінця. У Генеральній прокуратурі коментувати заяву Кулика відмовилися, натомість повідомили, що наразі інспекція ГПУ проводить перевірку законності його дій.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин