Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" збираються етапувати в Ростов-на-Дону - адвокат

Ознайомлення з матеріалами справи завершено, незабаром розпочнеться процес у їхній справі.

Фігурантів сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Узеїра і Теймура Абдуллаєвих, Айдера Саледінова, Рустема Ісмаїлова та Еміля Джемаденова найближчим часом перевезуть в СІЗО російського Ростова-на-Дону.

Про це розповів адвокат Еміль Курбедінов 27 серпня на зустрічі громадського об'єднання "Кримська солідарність", пише "Крим.Реалії".

За словами Курбедінова, обвинувачені та їхні адвокати остаточно ознайомилися з матеріалами кримінальної справи. Незабаром її передадуть в Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону для розгляду по суті.

"Сімферопольські хлопці готуються на етап в Ростов, де почнеться процес у їхній справі. Ознайомлення з матеріалами справи закінчено. У звинувачення все та ж схема: ті ж експерти, таємна зйомка і засекречені свідки", - сказав Курбедінов.

10 серпня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму продовжив арешт фігурантам сімферопольського "справи Хізб ут-Тахрір" Теймуру Абдуллаєву, Емілю Джемаденову, Рустему Ісмаїлову, Узеїра Абдудлаєву на два місяці. Напередодні суд у Криму залишив під арештом ще одного фігуранта цієї "справи" - Айдера Саледінова.

12 жовтня 2016 року в Криму було проведено обшуки у п'яти мусульманських сім'ях. В результаті обшуків затримано п'ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі у забороненій в Росії та анексованому нею Криму організації "Хізб ут-Тахрір": Рустема Ісмаїлова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова.

Відео19 кримських мусульман залишаються з ґратами через сфальшовану справу про "тероризм"

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши організацію до списку об'єднань, названих "терористичними".

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Залиште свій коментар

Вибір редакції