Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Філарет готовий домовлятися із Московським патріархатом про об’єднання

Але він категорично проти входження УПЦ КП до цієї церкви.

Голова Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив про готовність до розмови із Московським патріархатом про об’єднання церков, але категорично проти входження.

Про це він казав у коментарі Укрінформу.

ВідеоСпроба Філарета налагодити діалог з РПЦ перетворилася на скандал за межами церкви

"Ми готові розмовляти про об'єднання нашої церкви з Московським патріархатом, а вони говорять про якесь входження до УПЦ МП. Ніякого входження не буде, можливе тільки об'єднання", -  сказав Філарет.

За словами київського патріарха, перспективи діалогу щодо зближення двох церков залежить від УПЦ МП.

"Ми за діалог, але наша позиція відома - ми ніколи не станемо частиною Московського патріархату", - зазначив Філарет.

Настоятель УПЦ КП також сказав, що не шкодує про те, що написав листа до голови Російської православної церкви Кирила. "Ні, не шкодую. Була простягнута рука дружби, але її відкинули", - сказав патріарх Філарет. 

Нагадаємо, російські церковники заявили про те, що патріарх Філарет нібито прохав Російську православну церкву зняти з нього анафему, а також просив вибачення і примирення. Філарет підтвердив, що листа справді писав. Але йшлося не про помилування, а про порозуміння. Написати цього листа його попросила Російська церква заради відновлення діалогу. Це стало б можливим, якби Собор скасував усі свої рішення про анафему та відлучення українського священства.

Лист Філарета розтлумачили у прес-служба Київської Патріархії. у повідомленні йдеться про те, що ініціатором відновлення діалогу та зближення УПЦ-КП і РПЦ став патріарх Московський і всієї Росії Кирило, котрий за посередництвом одного з митрополитів звернувся до патріарха Київського і всієї України Філарета з проханням про початок вирішення комплексу проблем, що накопичилися між церквами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції