Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Філарет і учасники собору УПЦ КП не визнали рішень ПЦУ про втрату прав

Священнослужитель поставив свою церковну структуру в один ряд із Московським патріархатом.

Архієреї, які проголосили 20 червня цього року про відновлення діяльності УПЦ Київського патріархату, не визнають рішень Священного Синоду ПЦУ від 24 червня. 

Про це на пресконференції у Києві оголосив почесний патріарх ПЦУ Філарет.

"На рішення Священного Синоду Православної церкви України від 24 червня реагую так само, якби вони це рішення адресували УПЦ МП. Ми - церква незалежна від них, тому що наш собор був 20 червня і ми там заявили, що не належимо до так званої ПЦУ. Їхні постанови нас не стосуються. Ні постанови. ні покарання. Ми не реагуємо на них", - сказав він.

За його словами, наразі до Священого Синоду УПЦ КП входить п'ятеро членів. "Буде і 12 архієреїв, коли ми виростимо. Зараз п'ятеро, а буде не тільки 12, а буде більше", - додав він.

Нагадаємо, 24 червня було ухвалено рішення "підпорядкувати Митрополиту Київському і всієї України, як їх безпосередньому єпархіальному архієрею, всі парафії та монастирі Києва, які до 15 грудня перебували у складі УПЦ КП і згідно рішення Помісного Собору УКЦ КП (15 грудня 2018 року) та Об'єднавчого собору є у складі ПЦУ", а крім того було вирішено, що Філарет "втратив канонічні права і обов'язки, пов'язані з управлінням єпархією". У рішенні зазначається, що Філарет вчасно не подав документи на реєстрацію Київської єпархії, тому вважають за можливе перереєстрацію у безпосереднє підпорядкування Епіфанія. Учасників "собору" Філарета покарали "за активну участь у діях, спрямованих на збурення протистояння у церковному середовищі". Так, Преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, та Преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії, виключили зі складу єпископату Православної Церкви України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції