Фінішна пряма: Сенат Канади проголосував за ратифікацію Угоди про вільну торгівлю з Україною

Для завершення ратифікації залишився лише підпис генерал-губернатора.

Великий український день у Канаді: Сенат щойно проголосував за ратифікацію Угоди про вільну торгівлю з Україною.

Про це у Twitter повідомив посол України в Канаді Андрій Шевченко.

"До завершення ратифікації залишився лише підпис Генерал-губернатора Канади. Фінішна пряма!", - зауважив він.

Нагадаємо, що раніше президент Петро Порошенко підписав Закон України "Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою".

Цей документ був схвалений Верховною Радою 14 березня, а сама угода була підписана ще 11 липня 2016 року під час візиту до України прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

Коли угода набуде чинною, Канада відкриє для українських експортерів 98% свого ринку товарів, що є предметом двосторонньої торгівлі.

Нагадаємо, Україна і Канада підписали угоду про зону вільної торгівлі, переговори щодо якої тривали шість років. У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі очікують, що зона вільної торгівлі буде передбачати зняття торговельних обмежень та повне скасування торговельних мит на основні групи товарів протягом пільгового періоду 3-7 років.

Зокрема, відразу після вступу в силу скасовуються торгові мита на рибу, зернові, вина, соки, хлібобулочні вироби, а також на одяг, металопродукцію, комплектуючі та електротехніку. Протягом 3-7 років скасовуються мита на ряд агропродукції, а також будівельні матеріали, продукцію машинобудування, включаючи комплектуючі до літаків, автомобілі і трактори. Документ дає можливість українським і канадським компаніям брати участь у державних закупівлях обох країн. 

Залиште свій коментар