Фірма-юридичний радник Порошенка: офшор був потрібен для створення "блайнд трасту"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На оподаткування групи Roshen створення офшорів не впливає. 

Юридична фірма "Авеллум", яку президент Петро Порошенко уповноважив підготувати його частку у "Roshen" для продажу бізнесу, у понеділок, 4 квітня, оприлюднила офіційну заяву у зв'язку зі скандалом довкола так званого "панамського архіву".

ТСН.ua публікує її без змін та скорочень.

"На прохання нашого клієнта у зв'язку з журналістським розслідуванням, оприлюдненим 3 квітня 2016 року Громадським ТБ, повідомляємо наступне:

1. Юридична фірма "Авеллум" є юридичним радником П.О. Порошенка і була ним уповноважена підготувати його частку у Рошен для продажу бізнесу, а у подальшому – для передачі в blind trust (довірчу власність).

2. З цією метою було підписано відповідні договори, якими уповноважено нас, ICU і залучених нами іноземних юридичних радників в подальшому здійснювати всі дії, необхідні для передачі активу у blind trust (довірчу власність), у повній відповідності до українського законодавства і законодавства інших країн.

3. На сьогодні договір про створення blind trust (довірчої власності) було підписано.

4. Створення компаній в іноземній юрисдикції було єдиним можливим шляхом для передачі активів в управління авторитетній міжнародній трастовій структурі. Підкреслюємо, що компанії в іноземних юрисдикціях необхідні та використовуються саме для передачі їх у blind trust (довірчу власність). Банківські рахунки цими компаніями не відкривалися, і вони не здійснювали жодних фінансових операцій. Відтак, будь-які твердження про ухилення від сплати податків є безпідставними.

5. Крім того, повідомляємо, що статутні фонди іноземних компаній не оплачувалися, акції, що належали клієнту, номінальної вартості не мали, і тому не підлягали декларуванню за українським законодавством.

6. Навіть після передачі активу у blind trust (довірчу власність) отримувачем виплат буде не офшорна, а українська юридична особа. Тому всі податки сплачуватимуться в Україні, і прибутки відповідно до законодавства і банківського регулювання залишатимуться в Україні.

7. Створення іноземної структури не впливає на оподаткування компаній групи Рошен в Україні, яка продовжує сплачувати податки відповідно до українського законодавства".

Нагадаємо,  з компанії Mossack Fonseca "витекли" документи, які стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Ці документи виявилися в розпорядженні німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародному консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) і Центру дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Наразі з 20 причетних українців опубліковані матеріали про трьох - президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммеда Захура - британського бізнесмена пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні.

4 квітня Порошенко вперше прокоментував скандал з офшорними компаніями, які висвітлені у розслідуванні журналістів, і запевнив, що все робить згідно закону.  

Я перша посадова особа в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх статків, сплати податків і питання конфлі...

Опубликовано Петро Порошенко 4 апреля 2016 г.

Залиште свій коментар

Вибір редакції