Фірташа відпустили з-під варти та зобов'язали не виїжджати з країни

Дата публікації
Фірташа відпустили з-під варти та зобов'язали не виїжджати з країни

Getty Images

Умови суду та застава залишаються чинними до депортації у США.

Сьогодні, 24 лютого, Земельний суд Відня відхилив запит прокуратури залишити під депортаційним арештом Дмитра Фірташа. Про це йдеться у офіційному повідомленні суду.

Судді зауважили, що застава розміром у 125 мільйонів євро, внесена в 2014 році, досі перебуває в суді, у зв'язку з чим він не може утримуватись під вартою. Фірташа зобов'язали регулярно з'являтися в суді, не виїжджати з країни і здати свій закордонний паспорт, як уже було вирішено напередодні у зв'язку з іспанським запитом на арешт.

Винесені судом умови і застава залишаються дійсними до депортації Дмитра Фірташа до США.

Нагадаємо,  21 лютого, австрійский суд дозволив екстрадицію Фірташа до США, які домагались видачі бізнесмена три роки. Штати звинувачують Фірташа в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в 18,5 мільйона доларів хотів отримати дозволи на видобуток титану в Індії. Американські слідчі знайшли у нього більше сотні офшорних компаній. За це все Фірташу загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів. Рішення щодо екстрадиції нині залежить від міністра юстиції Австрії - він може дозволити або не дозволити виїзд.

Проти бізнесмена є ще одна справа - ордер на арешт Фірташа видала Іспанія. Там його підозрюють у відмиванні коштів і участі в організованому злочинному угрупованні. 

Дмитро Фірташ провів ніч за ґратами через екстрадицію до США

Дмитро Фірташ провів ніч за ґратами через екстрадицію до США

Наступна публікація