Фіскальна служба не побачила порушень у відкритті Порошенком офшорів

Фіскали наголосили, що відкриття офшорів - не злочин.

Державна фіскальна служба України поки не бачить порушень у тому, що у президента Петра Порошенка були відкриті офшорні компанії.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", про це повідомив перший заступник голови ГФС Сергій Білан. "Відкриття офшорного рахунку – це не компетенція ДФС. Саме по собі це не є злочином", – сказав він.

Білан пояснив, що ДФС компетентна розслідувати правопорушення, передбачені статтею № 209 Кримінального кодексу України (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом) і статті № 212 (ухилення від сплати податків).

Чиновник зазначив, що ЗМІ на сьогодні відомо лише про відкриття офшорних рахунків, але ДФС поки нічого не відомо не про рух будь-яких коштів за цими рахунками, не про те, що це можуть бути за гроші. "Зараз компетенція ДФС поки не вбачається", – уточнив він.

За словами глави ДФС Романа Насірова, Служба перевіряє цю інформацію. "Це не процес одного-двох днів", – сказав Насіров, зазначивши, що поки ще рано говорити про передачу будь-яких матеріалів в суд і уточнив, що це не в компетенції ДФС, це перебуває в компетенції НАБУ та Національної комісії запобігання корупції.

PanamaPapers

Нагадаємо, що документи, які "витекли" з компанії Mossack Fonseca, стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів.

Ці документи опинилися в розпорядження німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) та Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Наразі з 20 причетних українців опубліковані матеріали про трьох людей, пов'язаних з Україною - президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммада Захура – британського бізнесмена пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні.

Раніше повідомлялося, що на Порошенка  зареєстровано три офшорні компанії, створені під кондитерський бізнес Roshen. 

7 квітня Rothschild Trust підтвердив, що Порошенко передав "Рошен" у довірче управління 14 січня цього року. "У результаті 12-місячної підготовки відповідна угода про довірче управління була укладена 14 січня 2016 року", - йшлося у заяві.

Як працюють офшори

ВідеоПрезидент України ініціює деофшоризацію українського бізнесу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: