Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Формула Штайнмайєра" ляже в основу майбутнього законопроєкту – помічник Зеленського

Єрмак зазначив, що нічого не буде вирішуватися без суспільства.

Так звана "формула Штайнмайєра" ляже в основу законопроєкту, який буде винесено на обговорення і за який будуть голосувати. Про це заявив помічник президента Андрій Єрмак.

"Формула – це не закон. Це база, яка ляже в основу законопроекту, за який будуть голосувати і який буде винесено на публічне обговорення", – зазначив він.

Він також додав, що нічого не буде вирішуватися без суспільства, а процес імплементації "формули" має декілька етапів.

Вчора зустрічався в Офісі Президента з активістами, щоб обговорити «формулу Штанмайєра» та її роль у врегулюванні...

Posted by Андрей Ермак on Saturday, September 21, 2019

"Формула Штайнмайєра" – це запропонований 2016 року тодішнім головою міністерства зовнішніх справ Франк-Вальтер Штайнмайєром варіант реалізації Мінських угод, головним пунктом якої є надання "особливого статусу Донбасу через чесні, демократичні вибори відповідно до стандартів ОБСЄ". 

Російська сторона в ТКГ повідомила, що на засіданні 18 вересня українські представники відмовились підписати "формулу Штайнмаєра". Водночас, Україна зазначила, що не має принципових заперечень по суті "формули Штайнмаєра" щодо місцевих виборів, однак реалізація цієї формули можлива лише за умови виконання низки пунктів, серед яких повне припинення вогню, забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України, виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки та інше. У Кремлі ж заявили, що "формула Штайнмаєра" має бути підписана без жодних умов.

20 вересня глава МЗС України Вадим Пристайко розповів про чітко виписані формулювання, які узгодили радники на зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську. Він зазначив, що у вересні 2019 року радники "нормандської четвірки" погодили не "формулу Штайнмаєра", а погодили інше чітке формулювання.

В ньому також йдеться, що закон про особливий статус застосовується on temporary basis, тобто на тимчасових умовах, з моменту проведення виборів, а на постійній основі він починає діяти після визнання БДІПЛ ОБСЄ того, що вибори відповідають високим стандартам.

Залиште свій коментар

Вибір редакції