Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За день до кінця конкурсу Порошенко закликав "амбітних" подаватися на посади суддів Антикорсуду

До Вищого антикорупційного суду мають набрати 39 суддів.

За день до кінця прийому заявок на посади суддів Вищого антикорупційного суду президент України Петро Порошенко закликав кандидатів подаватися на вакансії.

Про це він сказав на 15-й щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

"Багато що змінилося за рік з минулої конференції. Багато хто пригадує дискусію, вона була гостра. Стояло гостро питання створення Антикорупційного суду. Сьогодні 14 вересня, а 15 вересня закінчується конкурс на посади суддів", — сказав Порошенко

Кандидатів, які вже подали заявки, він охарактеризував як "молодих, амбітних, справжніх патріотів і професіоналів".

"Прошу брати участь у конкурсі. Це ваша роль у візії майбутньої  України, яка долає корупцію", — закликав президент.

Зазначимо, відповідно до даних Вищої кваліфікаційної комісії суддів, станом на 14 вересня документи подали 95 кандидатів. На посади суддів Антикорупційного суду подали заявки 71 охочих. До Апеляційної палати суду заявки подали 24 кандидати.

Загалом до Вищого антикорупційного суду мають набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

Нагадаємо, 2 серпня президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", яким передбачається встановлення організаційної складової створення Антикорупційного суду.

Раніше 12 липня Верховна Рада внесла зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням Закону України "Про Вищий антикорупційний суд". Також було підтримано поправки в закон про підзвітність апеляцій по корупційних справах, на ухваленні наполягали в Міжнародному валютному фонді. 

Відео Рада внесла поправки щодо роботи Антикорупційного суду, на яких наполягали іноземні партнери

Усі справи, що підпадають під юрисдикцію Вищого Антикорупційного суду, буде передано йому уже з першого дня роботи. Ухвалений раніше закон передбачав, що апеляція у вже порушених справах проти топ-корупціонерів мала б відбуватися у звичайних апеляційних судах. Втім це не влаштовувало іноземних партнерів України, зокрема й МВФ. Врешті, 254 нардепи сьогодні проголосували за поправки до закону. 

Рада внесла поправки щодо роботи Антикорупційного суду, на яких наполягали іноземні партнери

Залиште свій коментар

Вибір редакції