ФСБ оприлюднила свою версію хронології подій у Керченській затоці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У ФСБ назвають події в Азовському морі "провокаційними діями кораблів ВМС України".

Федеральна служба безпеки заявляє, що має інформацію про те, що провокаційні дії кораблів ВМС України "здійснювалися за прямою вказівкою київської влади".

У заяві на сайті ФСБ зазначається, що територіальні води РФ, до яких "вторглися українські військові кораблі", були такими ще до анексії Криму Росією. "Координацію провокації здійснювали два співробітники Служби безпеки України, прикомандировані до екіпажів військових катерів", - заявляє відомство.

На сайті Центру громадських зв'язків ФСБ представники спецслужби навели свою хронологію подій у Керченській протоці. Події, що сталися напередодні, силовики назвали "провокаційними діями кораблів ВМС України".

Почалося все, за інформацією ФСБ, 24 листопада о 16:40 за московським часом. У цей час в російській винятковій економічній зоні співробітники кримського управління спецслужби виявили два українських кораблі: судно забезпечення "Горлівка" та буксир "Яни Капу". Обидва вони йшли у бік Керченської протоки. Їхні командири, за даними ФСБ, запевнили прикордонників, що перетинати кордон з Росією вони не будуть.

О 22:23 (за московським часом) у зв'язку з наближенням суден ВМС України російська сторона ухвалила рішення закрити підхід до Керченської протоки з боку Чорного моря. О 3:45 до українських кораблів, які вже перебували за 6-7 миль від територіальних вод Криму, підійшли бронекатери "Нікополь" і "Бердянськ".

О 5:50 мск командир останнього, як вказується в повідомленні ЦГЗ ФСБ, довів до російської сторони інформацію, що "відповідно до положень Договору між Росією і Україною "Про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки від 24 грудня 2003 року" судна мають право на свободу судноплавства.

При цьому відповідно до нинішнього російського законодавства, заявка на прохід Керченської протоки "подається за 48 і 24 години" і підтверджується за чотири години, заявили в ФСБ, підкресливши, що ці вимоги українська сторона не виконала, тому проходження Керч-Єнікальським каналом кораблям ВМС України було заборонено.

О 7:10 "кораблі ВМС України перетнули лінію державного кордону Російської Федерації, на вимоги зупинитися група українських суден не реагувала". За півтори години бронекатери ВМС України, за даними ФСБ, "були приведені до бойової готовності". На зустріч їм висунулися російські прикордонні сторожові кораблі "Дон" і "Ізумруд".

Перед тим, як відкрити вогонь по українських кораблях останній, як вказали представники спецслужби, попередив групу суден ВМС "про виконання попереджувальної стрільби в разі продовження ігнорування сигналів і вимог про зупинку". О 20:45 мск "Ізумруд" вистрілив по українських катерах "Бердянськ", "Нікополь" і буксиру "Яни Капу".

"Бердянськ" після цього, за інформацією російського ФСБ, "ліг в дрейф, на зв'язок вийшов командир катера, він повідомив про поранених на борту і запросив допомоги". Решта кораблів були зупинені і затримані. Згодом їх відбуксирували до порту в Керчі.

Крім того, російська ФСБ заявила, що допитала українських військовослужбовців, затриманих в Керченській протоці.

Зокрема, допитані оперуповноважений 7-го управління Головного управління військової контррозвідки СБУ старший лейтенант Андрій Драч (перебував на катері "Нікополь"), комендор-сигнальник, матрос катера "Нікополь" Сергій Цибізов, командир дивізіону суден забезпечення військово-морської бази "Південь" ВМС України (військова частина А-1728), капітан 3-го рангу Володимир Лісовий.

 

Нагадаємо, через напад російського флоту президент України Петро Порошенко терміново скликав військовий кабінет, а Україна ініціювала позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

У понеділок депутати підтримали ініційоване президентом введення воєнного стану.

Залиште свій коментар

Вибір редакції