Гаазький арбітраж підтвердив розгляд "морського" позову України проти РФ – Пристайко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Юрисдикція суду визначена, справа щодо Азовського моря і Керченської протоки буде розглянута.

Арбітражний трибунал у Гаазі визнав власну юрисдикцію у розгляді позову України щодо дій РФ у Керченській протоці та Азовському морі. Про це через твітер сповістив міністр закордонних справ Вадим Пристайко.

"Справа по морському праву рухається далі! Арбітражний трибунал в Гаазі підтвердив свою юрисдикцію розглядати позов України в частині Азовського моря і Керченської протоки, а також викрадення наших природних ресурсів", - наголосив він.

За словами керівника дипломатичного відомства, суд розглядатиме претензії офіційного Києва щодо будівництва так званого кримського мосту та обмеження на судноплавство для кораблів, що прямують до українських портів. "Це стосується в першу чергу незаконного будівництва Росією мосту через Керченську протоку та незаконної зупинки суден, які прямують в українські порти Маріуполя і Бердянську", - пояснив Пристайко.

Відео Арбітражний суд ООН розглядатиме захоплення рік тому росіянами українських суден

Справа про кораблі на Гаазькому трибуналі. Вже сьогодні захоплення рік тому росіянами українських суден у Чорному морі розглядатиме арбітражний суд ООН. Слухання відбудуться в закритому режимі. Україна позивається до Росії через порушення Міжнародної конвенції з морського права.  

Арбітражний суд ООН розглядатиме захоплення рік тому росіянами українських суден

Як повідомлялося раніше, 25 травня Міжнародний трибунал ООН із морського права ухвалив рішення у справі українських полонених моряків, яких Росія затримала у Керченській протоці. Він зобов’язав РФ повернути кораблі та відпустити українських моряків на період розгляду справи.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН провів перші слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів 10 травня. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

У Росії рішення трибуналу не визнають. Мовляв, трибунал не має права цього вимагати, оскільки інцидент в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду. У свою чергу посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій".

Залиште свій коментар

Вибір редакції