Газета ганьби: депутатам зі списку прогульників довелося виправдовуватися за відсутність у Раді

Ініціатива Парубія дала перші плоди – нардепи обіцяють більше не пропускати засідань.  

Народних депутатів, які напередодні виявилися відсутніми на робочих місцях, сьогодні уславили в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України". Їхні прізвища надрукували, бо спікер Андрій Парубій намагається змусити колег поліпшити відвідуваність засідань, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Парламентські слухання про актуальні проблеми зовнішної політики України були під загрозою. Щоб призначити їх проведення, у залі елементарно не вистачало депутатів, і голова Ради вдався до радикальних методів. Ідею перерахувати відсутніх присутні підтримали оплесками.

ВідеоПарубій вигадав оригінальний спосіб, як заохотити депутатів відвідувати засідання ВР

Уже в четвер народним обранцям, чиї прізвища надрукував "Голос України", довелося виправдовуватися перед журналістами. "До 11:40 я був, можете побачити моє голосування, яке відбулося. А потім я пішов, і був на похоронах Андрія Таранова", - пояснив нардеп Андрій Тетерук із "Народного фронту". "Я виходила, помічник приносив мені документи до виступу", - твердить Ірина Луценко з БПП. "Я готувався до парламентських слухань – Деканоідзе, Аваков, Луценко. В мене був комітет", - пояснив представник "Батьківщини" Андрій Кожем'якін.

Юлія Тимошенко того дня хрестила онуку. Її колишній соратник факт своєї відсутності на робочому місці спочатку радикально заперечив. "Я був учора на роботі, підписався, зареєструвався. Значить, інформація не відповідає дійсності", - заявив Олег Ляшко. Але згодом дещо пригадав. "Так, в залі не було. Виходив за станом здоров'я", - додав він.

Депутати на спікера не ображаються, але обіцяють більше не виходити із зали без нагальної потреби. І лише Наталія Королевська з "Опоблоку" порадила Парубію більше не витрачати на неї газетний папір. "Ну, якщо нам нема більше чого друкувати в газеті, то можна і рейтингове голосування друкувати... Якщо спікер не знає, все це є на сайті Верховної Ради і не було чого папір переводити", - заявила вона.

Друкованим словом по прогульниках голова Ради вдарив уперше. І поки сам не знає, чи вартий цей експеримент повторення.

Тим часом українські депутати ухвалили закон про підтримку вітчизняного кіно"За" рішення проголосувало 230 депутатів з 313. "Проти" проекту віддав свій голос один депутат. Утримались 10 депутатів. Також не голосували 72 депутати.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Наступна публікація