Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо окупованих РФ регіонів Грузії

Невдовзі виповниться десять років з моменту російської окупації грузинських територій.

Генеральна Асамблея ООН у вівторок більшістю голосів прийняла резолюцію "Статус внутрішньо переміщених осіб і біженців з Абхазії (Грузія) та регіону Цхінвалі/Південна Осетія (Грузія)".

Україна підтримала цей документ та засудила невиконання Росією зобов'язань за міжнародним правом як окупаційної держави, - пише Укрінформ.

"Україна рішуче засуджує всі дії Російської Федерації, спрямовані проти основних прав і свобод людини, зокрема щодо внутрішньо переміщених осіб та біженців у порушення відповідних зобов'язань за міжнародним правом. Закликаємо російську окупаційну владу припинити її незаконну практику та виконувати зобов'язання окупаційної держави відповідно до Міжнародного гуманітарного права", - заявив під час засідання постійний представник України при ООН Володимир Єльченко. 

ВідеоГенасамблея ООН ухвалила нову резолюцію щодо Криму

У резолюції Росія - держава-окупант, і в неї збройний конфлікт з Україною, Москва примусово надала мешканцям окупованого Криму російське громадянство та порушує їхні права та свободи. Її підтримало 70 держав, "проти" висловилося 26, а ще 76 країн - "утрималися".

Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію щодо Криму

У цьому зв'язку він підтвердив незмінну підтримку України суверенітету й територіальній цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів. 

Єльченко нагадав, що невдовзі виповниться десять років з моменту російської окупації грузинських територій. Він висловив глибоке занепокоєння у зв'язку з триваючою дискримінацію в цих регіонах на основі етнічних ознак, обмеженнями на освіту рідною мовою та повідомленнями про масові знищення будинків етнічних грузинів у регіоні Цхінвалі.

Представник України також "рішуче засудив" нещодавнє рішення сирійської влади визнати та встановити дипломатичні відносини з окупованими грузинськими територіями – Абхазією та Південною Осетією. Це рішення є "черговим порушенням норм і принципів міжнародного права режимом Асада, яке чітко демонструє прагнення нинішньої сирійської влади догодити Кремлю", підкреслив глава Місії України при ООН.

Нагадаємо, що раніше генасамблея ООН схвалила створення управління з протидії тероризму для координації всіх зусиль для боротьби із бойовиками. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції