Генпрокуратура після листа Порошенка передумала й звільнила скандального прокурора Одещини

Раніше в ГПУ не бачили підстав для звільнення.

Сьогодні, 15 квітня, в.о. генерального прокурора України Юрій Севрук видав указ, яким звільнив з посади прокурора Одеської області та з органів прокуратури Миколу Стоянова.

Про це журналістам повідомив прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко, передає прес-служба ГПУ.Звільнення відбулося відповідно до положень Закону України "Про прокуратуру" та Закону України "Про очищення влади" на підставі вивчення особової справи М. Стоянова, додали в ГПУ.

15 квітня президент України Петро Порошенко написав листа виконувачу обов'язків генпрокурора Юрію Севруку з пропозицією невідкладно звільнити прокурора Одеської області Миколу Стоянова

Микола Стоянов підпадає під дію закону про очищення влади

Адже він обіймав керівну посаду за часів Януковича, таку заяву напередодні розповсюдило Міністерство юстиції. Втім, юридичні важелі для виконання у цьому випадку закону про люстрацію має генпрокуратура, яка раніше підтримала повернення Стоянова на посаду рішенням суду. 

Як відомо, після звільнення з посади очільника прокуратури Одещини Давіда Сакварелідзе, Стоянова поновив у посаді суд, й в ГПУ заявили, що підстав його звільняти немає. В Одесі відбулись протести проти призначення Стоянова. Активісти закидали прокурору, який очолював прокуратуру сусідньої Миколаївщини за часів Януковича, корупцію та підтримку сепаратизму.

Стоянов вже був прокурором Одеської області. Його призначив на цю посаду у травні 2014 року тодішній генпрокурор Олег Махніцький. Наступний генпрокурор Віталій Ярема звільнив Стоянова з посади прокурора Одеської області.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: