Генпрокурорка заявила, що справа про перевищення Порошенком повноважень не є політичною

Генпрокурорка заявила, що справа про перевищення Порошенком повноважень не є політичною

Венедіктова вважає, що, прийшовши до Офісу генпрокурора, нардеп намагався влаштувати "шоу".

Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що справа щодо призначення Сергія Семочка заступником голови Служби зовнішньої розвідки колишнім президентом, народним депутатом Петром Порошенком не є політичною. За її словами, йдеться лише про виконання вимог закону.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

"Справа (щодо призначення Порошенком на посаду заступника керівника СЗР Сергія Семочка - ред.) не є політичною. Йдеться про виконання вимог закону, перед яким всі рівні, повагу до державних інституцій і верховенство права", - сказала вона.

Тому, за словами Венедіктової, Офіс генпрокурора виконує функції з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави і "не дозволить знущатися над законом, влаштовуючи показові виступи замість процесуальних дій". 

"Для нас рівні всі учасники процесу і ми продовжуємо рухатися у процесуальній площині. Сьогодні повідомлення про підозру вже відправлене народному депутатові поштою. Далі - обрання запобіжного заходу у суді", - заявила генпрокурорка.

Венедіктова нагадала, що у відповідності до вимог статті 36, статей 276, 277, 278, 481, 482-2 Кримінального процесуального кодексу України, у приміщенні Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань за її дорученням 10 червня було повідомлено про підозру Порошенку.

"Він підозрюється у тому, що у 2018 році шляхом видання злочинного наказу схилив військову службову особу до перевищення ним влади та службових повноважень, тобто, умисного вчинення дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, вчиненого в умовах особливого періоду, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 41 ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України", - зазначила вона.

У присутності адвокатів, понятих, слідчого та прокурора Порошенко відмовився від підписання та отримання письмового повідомлення про підозру, пам’ятки про процесуальні права та обов’язки підозрюваного, а також клопотання про обрання запобіжного заходу та повісток про виклик на допит як підозрюваного. 

Венедіктова зауважила, що генеральний прокурор має всі законні підстави доручити іншим прокурорам здійснити письмове повідомлення про підозру. Це передбачено частиною 2 статті 481 Кримінального процесуального кодексу України.

Натомість, за її словами, після відмови отримувати документи нардеп разом із колегами по фракції, адвокатами і охоронцями з’явився до приміщення Офісу генпрокурора під приводом невідкладного прийому щодо розслідування низки кримінальних проваджень.

"Парламентарі просто увірвалися до мого кабінету, пошкодивши речі працівникам охорони. Ви думаєте, ми обговорювали проблеми їхніх виборців чи народні депутати представляли інтереси народу? Зовсім ні, вони прийшли з іншою метою. Хоча будь-які пропозиції, вказівки і вимоги народного депутата щодо досудового слідства є направомірними. Тому неправомірним є і тиск на генерального прокурора вимагати повторно повідомити про підозру, що фактично означає повторне вчинення процесуальної дії, яка вже була виконана в присутності адвокатів депутата в приміщенні ДБР",  - зазначила Венедіктова.

Вона додала, що чинним законодавством не передбачено повторне повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

"І сам підозрюваний, і його адвокати достеменно про це знають. Зі свого візиту вони просто мали на меті створити чергове шоу",  - сказала генпрокурорка.

Нагадаємо:

  • 3 червня ДБР викликало Порошенка на допит через прослуховування на міжнародних переговорах.
  • 8 червня генпрокурорка Ірина Венедіктова порушила справу проти експрезидента: внесено відомості до ЄРДР.
  • 10 червня стало відомо, що слідчі Державного бюро розслідувань вирішують питання щодо обрання п'ятому президенту України Петру Порошенку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Адвокат експрезидента Ілля Новіков заявив, що допит Порошенка в ДБР у справі про переміщення через кордон картин не відбувся. Натомість йому намагалися оголосити підозру у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка, а Порошенко покинув будівлю. 
  • 10 червня Порошенко пішов до Офісу генпрокурора. Однак після візиту він заявив, що Венедіктова не вручила йому підозру.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів