Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Генсек ОБСЄ не виключає відправлення озброєної поліцейської місії на Донбас

Організація готова направити сотні співробітників, можливо, озброєних, щоб забезпечити безпеку на виборах.

Організація з безпеки і співробітництва в Європі розглядає можливість відправки збройної поліцейської місії на південний схід України для допомоги в проведенні виборів в Донбасі.

Про це заявив генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр, - пише Associated Press.

Присутність місії можлива лише при згоді керівництва країни, а також влади так званих "ДНР" і "ЛНР". За словами Заньера, організація готова направити сотні співробітників, можливо озброєних, щоб забезпечити безпеку на виборах.

"Ця поліцейська операція могла б підтримати закон і порядок в регіоні, а також створити безпечні умови, щоб вибори могли відбутися", — зазначив генсек ОБСЄ.

Нагадаємо, що 18 травня заступник голови ЦВК України Андрій Магера повідомив, що вибори на непідконтрольних Києву територіях Донбасу при оптимістичному сценарії можна буде провести не раніше ніж через два роки. За його словами, для голосування повинні бути створені всі необхідні умови, сформовані виборчі комісії, українські ЗМІ повинні бути допущені до висвітлення процесу.

2 квітня президент України Петро Порошенко заявив, що вибори в "ДНР" і "ЛНР" можливі тільки при здійсненні поліцейської місії ОБСЄ.

Проведення виборів у Донбасі — один з етапів врегулювання конфлікту в Україні згідно з Мінськими домовленостями.

Нагадаємо, що раніше генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр заявив про готовність обговорювати ймовірне введення поліцейської місії на Донбасі. Проте Заньєр зазначив, що конкретних пропозицій щодо такої місії поки не надходило.

Раніше глава МЗС України Павло Клімкін говорив, що українська поліція не зможе гарантувати безпеку під час проведення виборів на Донбасі, тому там необхідно розмістити поліцейську місію ОБСЄ, для чого слід тиснути на Росію. За словами Клімкіна, в зв'язку з тим, що це збройна місія, необхідно також опрацювати правила застосування зброї.

Напередодні, 24 квітня, український президент Петро Порошенко повідомив, що Росія погоджується на збройну поліцейську місію ОБСЄ на Донбасі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції