Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Генсек Ради Європи заявив про готовність просити Путіна помилувати Сенцова

Режисера мають звільнити, вважає високопосадовець.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що український режисер та політв’язень Олег Сенцов має бути помилуваний з гуманітарних причин. Про це він сказав після зустрічі із російським омбудсменом Тетяною Москальковою.

"Я вважаю, що Сенцов повинен бути звільнений з гуманітарних причин. Він може бути помилуваний. Якщо необхідне прохання про його помилування, я залюбки його подам на основі Європейської конвенції з прав людини", — наводить цитату "Інтерфакс-Україна" цитату Ягланда.

Раніше із листом щодо українських політвязнів у РФ до генсека Ради Європи звернулася українська сторона.

Нагадаємо, 25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили загалом до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ. 

28 травня у Федеральній службі виконання покарань заявили, що Сенцов погодився на підтримувальну терапію. Цю інформацію підтвердив адвокат українця Дмитро Дінзе.  

31 травня Ксенія Собчак повідомила, що мала розмову відеозв'язком із Сенцовим. Він виглядав худим та блідим, у нього випали два зуби через голодування.   Лікарі, які стежать за станом здоров'я  політв’язня, попередили, що після 30 дня його голодування йому почнуть заливати до носа поживну суміш    

Омбудсмен Людмила Денісова протягом п'яти днів намагалася зустрітися із Сенцовим, однак їй відмовили навіть у відеозв'язку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції