Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гепатит у наймолодшого полоненого українського моряка Ейдера не підтвердився – адвокат

Гепатит у наймолодшого полоненого українського моряка Ейдера не підтвердився – адвокат

Військовослужбовець здоровий.

Повторні аналізи показали відсутність гепатиту у наймолодшого полоненого українського моряка Андрія ЕЭйдера, який утримується у московському СІЗО "Лефортово".

Про це повідомила його адвокат Олександра Маркова.

12 лютого їй вдалося зустрітися зі своїм підзахисним.

"Звичайно, усіх хвилювало питання про повторні аналізи Андрія. На щастя, зі слів лікаря, гепатит не підтвердився. І це, дійсно, прекрасна новина. Звичайно, не доводиться говорити про якість наданого раніше епікризу з "Матроської тиші", так і в цілому про інформованість поранених військовополонених з боку ФСВП про стан їхнього здоров'я, але, тим не менш, Андрій здоровий і це головне!", – написала Маркова в Facebook.

Нагадаємо, російські лікарі виявили вірус гепатиту В і С в аналізах наймолодшого в'язня
українського моряка Андрія Ейдера
. При цьому датою аналізів значилося 20 листопада, за п'ять днів до захоплення моряків в полон. Тому ці аналізи російські лікарі ніяк не могли взяти. Крім того, інформація про гепатиті з'явилася тільки під час переведення Ейдера з "Матроської тиші" в "Лефортово".

Відео Адвокати наполягають на повторному огляді стану здоров'я Андрія Ейдера, якому приписали гепатит

Адвокати нашого моряка отримали підтвердження цієї інформації. Утім, медична довідка датована ще листопадом минулого року, коли Ейдер перебував у в’язниці "Матроська тиша". Тому нині правозахисники наполягають на повторному огляді та аналізах.

Адвокати наполягають на повторному огляді стану здоров'я Андрія Ейдера, якому приписали гепатит

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон. 

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції