Геращенко розповіла, чим важливий звіт ООН щодо дотримання прав людей в окупованому Криму

До сьогодні територія Криму, як і Донбасу, залишається закритою для будь-якої міжнародної гуманітарної місії.

Член гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі - перший заступник голови ВР Ірина Геращенко пояснила, чим важливий перший публічний рапорт Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації в окупованому Криму.

Про це вона розповіла в інтерв’ю ТСН.

За її словами, це важливо, бо з цим документом можна звертатися до суду.

 «Це важливо тому, що з офіційним рапортом можна йти в суди. А до сьогодні територія Криму, як і Донбасу, залишається закритою для будь-якої міжнародної гуманітарної місії. І виходить таке замкнуте коло. Крим і Донбас закриті для міжнародних гуманітарних місії, для міжнародних спостережних місій, значить жодної інформації у жодних звітах немає. Значить, ця тема ніде не виникає на міжнародних майданчиках. І тактика Москви - працювати на час, щоб про це не згадували, не говорили, матеріалів не було, в суд не було з чим іти. Власне, це треба змінювати», - розповіла Геращенко.

Відео ООН звинуватила Москву у порушеннях прав людини в Криму

Нагадаємо, в доповіді ООН йдеться про те, що російська ФСБ застосовувала тортури до затриманих в окупованому Криму. Співробітники ФСБ примушували проукраїнських активістів зізнатися в скоєнні злочинів, пов'язаних з тероризмом, застосовуючи тортури з елементами сексуального насильства. Жертв тримали без права спілкування і листування, зв'язаними, з зав'язаними очима, їх били, змушували роздягатися догола, катували електричним струмом, прикладаючи електричні проводи до геніталій, погрожували сексуальним насиллям паяльником і дерев'яною палкою. 

Читайте повне інтерв'ю з віце-спікером й учасником Тристоронньої контактної групи Іриною Геращенко за посиланням

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів