Геращенко вибачилася перед грузинами в річницю окупації Росією Південної Осетії та Абхазії

Вона наголосила, що мовчання політиків під час нападу Росії на Грузію не врятувало Україну від війни.

Мовчання українських політичних еліт під час нападу Росії на Грузію не врятувало Україну від погіршення взаємин з РФ і потім від війни. 

Про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook.

Вона нагадала, що тодішній президент Віктор Ющенко жорстко засудив агресію проти Грузії, а фракція "Нашої України" вимагала негайного скликання позачергового засідання Ради і прийняття заяви проти агресії до світу.

"Але... Нас не підтримала жодна інша фракція ВР, в тому числі колеги по коаліції... Також промовчали і сховалися тодішні прем'єр-міністр і спікер", - поскаржилася Геращенко. "Що було далі - ви всі знаєте. Мовчання українських політичних еліт не врятувало Україну від погіршення взаємин з РФ і потім від війни. Світ політикою умиротворення сприяв розв'язанню рук агресору.... Уроки поки що ніхто не робить, в тому числі в Європі, де щиро вважають, що діалог з агресором і посмішки йому можуть його перекувать і облагородити", - написала Геращенко. "Вибачте нас, брати-грузини, що були не дуже наполегливими в 2008", - додала вона.

Нагадаємо, у січні 2016 року Міжнародний кримінальний суд почав розслідування справи про військові злочини під час російсько-грузинського збройного конфлікту в 2008 році. 

Відділ попереднього провадження дозволив прокуратурі почати розслідування злочинів, скоєних у грузинському районі Південна Осетія з 1 липня по 10 жовтня 2008 року.

У жовтні 2015 року прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бенсуда звернулася  за дозволом розпочати розслідування можливих військових злочинів у російсько-грузинській війні 2008 року

Бенсуда мала свідчення, що "фактична влада Південної Осетії" вбила 113 етнічних грузинів під час насильницького виселення їх із самопроголошеної республіки. За даними прокурора, під час акції виселили близько 18,5 тисяч людей, зруйновано близько п'яти тисяч будинків.

Бенсуда також зазначила, що кураторами виселення та вбивств грузинів, ймовірно, були російські військовослужбовці. 

Як відомо, у 2008 році навколо збройного протистояння в Південній Осетії виник російсько-грузинській конфлікт. Росія вторглася до країни на підтримку сепаратистських формувань. Війська РФ піддали бомбардуванню грузинські міста, порти та військові об'єкти. Після окупації частини Грузії російськими військами та етнічних чисток грузинських сіл навколо Південної Осетії за участі міжнародних посередників було досягнуто припинення вогню. 

ВідеоГрузини парадом відзначили День незалежності з солдатами країн-членів НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: