Геращенко вимагає оприлюднити стенограму зустрічі Зеленського з лідерами фракцій

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Перший заступник голови Верховної Ради наполягає на оприлюднені перемовин.

Віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко вимагає оприлюднити стенограми зустрічі президента України Володимира Зеленського з лідерами фракцій і керівництвом парламенту щодо розпуску Ради.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Геращенко зазначила, що після консультацій з президентом "було очевидно, що рішення вже прийнято".

"Під час консультацій було очевидно, що рішення прийнято і ця зустріч - формальність. З точки зору законності - підстав для розпуску ВР немає. Взагалі, було б правильно, щоб АП оприлюднила стенограму зустрічі з лідерами фракцій", – написала вона.

При цьому перший віце-спікер укотре висловила свою позицію щодо незаконності рішення новообраного Президента про дочасні вибори, а відповідний указ Зеленського про розпуск парламенту назвала неконституційним.

Ще раз хочу висловити свою позицію щодо незаконного рішення новообраного президента про довчасні вибори. Указ про...

Опубліковано Iryna Gerashchenko Середа, 22 травня 2019 р.

“Про це я говорила і під час консультацій в АП. Існує політична площина питання, Президент керується політичною доцільністю і бажанням по максимуму використати свій рейтинг, аби сформувати свій парламент і уряд. Під час консультацій було очевидно, що рішення прийнято і ця зустріч - формальність. З точки зору законності - підстав для розпуску ВР немає”, - зазначила Геращенко.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду. Політики відреагували на це по-різному: ми зібрали їхні коментарі з цього приводу.

Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. У прес-службі Зеленського назвали головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – від 2016 року у ВР не існувало коаліції.

За словами голови Адміністрації президента Андрія Богдана, можливим є зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для проведення виборів до ВРУ. Окрім цього, Зеленський хоче внести зміни до закону України про вибори, а саме зменшити прохідний бар'єр до 3% та скасувати мажоритарну систему.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Згідно з ним, позачергові вибори відбудуться 21 липня.

Відео Зеленський винуватить старих політиків у зриві змін до виборчого законодавства

Реакція президента на події у Верховній  Раді не забарилась. "Зробимо їх разом!" - написав Володимир Зеленський у себе на Facebook-сторінці, звертаючись до виборців і маючи на увазі старих політиків. Саме їх він винуватить у зриві змін до виборчого законодавства - заради продовження свого політичного життя.  

Зеленський винуватить старих політиків у зриві змін до виборчого законодавства

Залиште свій коментар

Вибір редакції