Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Герасимов озвучив пропозиції БПП щодо оновлення складу ЦВК

У фракції БПП готові відкликати свого кандидата до складу ЦВК і закликають "Народний фронт" долучитися.

Голова фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов заявив про готовність його фракції відкликати одну із своїх кандидатур до складу Центральної виборчої комісії і закликав до таких дій колег із фракції "Народний фронт".

Про це він сказав журналістам, пише УНІАН.

За словами Герасимова, в питанні оновлення складу ЦВК лунали застереження щодо кількості кандидатів на посади членів комісії у поданні президента.

"Фракція "БПП" готова відкликати одну із своїх кандидатур для того, щоб вирішити це питання", - сказав він, не уточнивши, про кого саме йдеться.

Також голова фракції "БПП" закликав фракцію "Народний фронт" відкликати одну із своїх кандидатур до складу Центральної виборчої комісії.

"Ми чули застереження від наших колег з "Народного фронту", у тому числі про те, що треба виконувати резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи відносно представленості однієї із фракцій ("Опозиційний блок"), яка поки що не має свого представника (у поданні президента на посади членів ЦВК). І ми звертаємося до наших колег за коаліцією також відкликати одну із своїх кандидатур для того, щоб вирішити й це питання", - сказав він.

Окрім цього Герасимов закликав голову Верховної Ради України Андрія Парубія зібрати лідерів фракцій о 12.00 для вирішення питання щодо оновлення складу Центральної виборчої комісії.

"Ми звертаємося до голови Верховної Ради о 12-й годині зібрати лідерів фракцій та обговорити це питання і вирішити його вже сьогодні", - наголосив голова фракції БПП.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко вніс до парламенту подання про призначення на посади членів ЦВК Алли Басалаєвої, Наталії Бернацької, Михайла Вербенського, Андрія Євстігнєєва, Ірини Єфремової, Ольги Желтової, Олега Конопольського, Світлани Кустової, Ольги Лотюк, Віталія Плукаря, Євгена Радченка, Тетяни Сліпачук, Леонтія Шипілова та Тетяни Юзькової – загалом 14 кандидатів, які пройшли спеціальну перевірку і отримали позитивні висновки.

5 липня Рада не змогла оновити склад Центральної виборчої комісії, поданий президентом Петром Порошенком. Через це фракція БПП оголосила бойкот та заявила, що не голосуватиме за жоден законопроект, доки не буде оновлено Центрвиборчком. У відповідь на це український парламент вперше ухвалив закон без участі найбільшої фракції Порошенка.

У разі якщо БПП або "Народний фронт" раптом ухвалять рішення вийти з коаліції, то це загрожує розпуском парламенту та достроковими виборами. Однак чинна сесія Верховної Ради закінчується через тиждень, після того депутати підуть на двомісячні канікули.

Залиште свій коментар

Вибір редакції