Глава МЗС Білорусі розповів, чому відбувається інтеграція з РФ і чи можна її зупинити

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністр вважає, що суспільство може висловити незгоду з діями керівництва держави.

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей переконує, що громадяни країни висловлюються за тісні стосунки з Росією та "керівництво держави вислухає їх, якщо це не так".

Про це він розповів під час інтерв'ю "Єврорадіо".

За словами Макея, Союзну державу з РФ створюють, через взяті на себе зобов'язання та підтримку ідеї від самих білорусів.

"Існують відповідні міжнародні угоди, які ми взяли на себе зобов'язання виконувати. Якщо суспільство вважатиме недоцільним існування тієї чи іншої угоди - суспільство може підняти питання і поставити його перед керівництвом держави. Керівництво нашої держави враховує громадську думку, і відповідне рішення буде прийнято", – сказав він

Однак. на запитання, яким чином громадяни можуть висловити незадоволення через підписання договору з РФ, аби до них дослухалося керівництво держави, глава білоруського МЗС відповісти не зміг.

"Існують процедури, які дозволяють через відповідні звернення винести ці питання на референдум. Треба подивитися законодавство. Але, наскільки я знаю, всі опитування, в тому числі і ті, що проводять незалежні структури, свідчать про те, що досить велика кількість громадян висловлюється за тісні відносини з Росією. Якщо збільшується число тих, хто висловлюється за те, щоб у нас були хороші відносини і з Росією, і з ЄС, - це нормально", – додав міністр.

Нагадаємо, за планом ухваленої "Програми дій Білорусі та Росії щодо реалізації положень договору про створення Союзної держави" інтеграція економік обох країн стане навіть вищою, ніж в Європейському союзі.

Цей документ узгодили прем’єр-міністри Білорусі та Росії 6 вересня. Джерела видання в російському уряді підтвердили достовірність програми.

Згідно з нею, економіки обох країн будуть масштабно з’єднані в одну суцільну систему, яка буде навіть вищою, ніж в Європейському союзі – на рівні конфедеративних або федеративних держав. Водночас, вона ніяк не може стати рівноправною, оскільки ВВП Білорусі становить лише 3,4% ВВП Росії.

Найважливіше об’єднання – це спільна податкова система, яку планують узгодити до 1 квітня 2021 року. Також від 2021 року планується створити спільну митну політику та енергополітику. Документ навіть передбачає створення єдиного регулятора, який відповідатиме за ціни на газ, нафту та електроенергію в обох країнах.

Відео Поглинання Білорусі: Кремль оголосив про початок економічної інтеграції країн

Об'єднання в союзну державу Білорусі та Росії. Країни вже заявили, що активно розробляють так звану програму економічної інтеграції. І початися вона може цієї зими. Власне, договір про створення союзу держав Москва і Мінськ підписали ще 20 років тому. От тільки тоді Лукашенко аж ніяк не очікував, що на зміну Єльцину йому доведеться мати справу з Путіним. Тільки-но той прийшов до влади, білоруський очільник намагався дати задній хід. Утім, Кремль зі своїх лещат так просто не відпускає.  

Поглинання Білорусі: Кремль оголосив про початок економічної інтеграції країн

Залиште свій коментар

Вибір редакції