Глава МЗС Нідерландів попросив українців проявити терпіння

Ратифікація Угоди про Асоціацію не може продовжуватися так, наче нічого не сталося.

Міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс, коментуючи результати референдуму, попросив українців проявити терпіння.

"Нам потрібен час для зустрічей в уряді, з парламентом і, звичайно, з нашими українськими друзями. Я також хочу сказати всім українцям, що це не стає на заваді дружбі між українцями і голандцями. І я хочу попросити терпіння. Дійсно, більшість скептично ставиться до Угоди про Асоціацію. І ми будемо на це реагувати. І я сподіваюся, що українці це зрозуміють", - сказав Кундерс в коментарі ТСН.

За його словами, сталося те, чого побоювалися в нідерландському уряді, і це означає, що ратифікація Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС не може відбутися так, ніби нічого не сталося.

"Я розумію, що українці хочуть ясності. У нас відбулося голосування. І результат негативний, попри явку. Зараз ще рано говорити, треба трохи почекати, чи понад 30 відсотків голандців проголосували. Але це політичний факт, що більшість проголосували проти. Тому нам треба розслідувати, що за цим стоїть. Нам потрібно серйозно підійти до цього питання. Це означає, що ратифікація не може продовжуватися так, наче нічого не сталося. Але ми не одні, ми будемо працювати з нашими європейськими партнерами, з Україною", - сказав Кундерс.

Нагадаємо, явка на референдумі, з урахуванням останнього періоду голосування, склала 32,1%. Проти ратифікації Угоди про асоціацію проголосували 61,1%, за – 38,1%.

Втім, остаточні результати референдуму будуть відомі лише через тиждень. У вівторок, 12 квітня, після оголошення офіційних результатів, про свою позицію заявить голландський уряд. Адже референдум не має прямої дії, він носить лише консультативний характер. 

ВідеоРеферендум в Нідерландах руйнівних наслідків для Асоціації України з ЄС не матиме

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: