Глава МЗС Німеччини виступив за миротворчу місію ООН на всій території Донбасу

Габріель сподівається, що рішення по місії приймуть до виборів президента Росії.

Миротворча місія ООН повинна бути озброєна і діяти на всій території Донбасу, окупованій проросійськими бойовиками.

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним у середу у Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

ВідеоНові російські погрози. У Москві кажуть, що не допустять миротворців ООН на свій кордон

Про це заявив заступник глави російського МЗС Григорій Карасін. За його словами, Кремль захищатиме політичні інтереси Донецька та Луганська і не дозволить "перекрити кордон" між Донбасом та Росією. Росія наполягає, щоби "блакитні каски" лише охороняли на Донбасі місію ОБСЄ. Тоді як Захід підтримує позицію України - роль миротворців має бути розповсюджена на всю окуповану територію.

Нові російські погрози. У Москві кажуть, що не допустять миротворців ООН на свій кордон

"Повинна бути озброєна і сильна миротворча місія ООН, яка повинна перебувати на окупованій території, а не лише охороняти у вигляді малочисельної групи представників ОБСЄ", - сказав Габріель.

Також німецький міністр сподівається, що рішення щодо миротворчої місії вдасться знайти до виборів президента Росії, які відбудуться у березні цього року.

"Мені б хотілося, щоб забезпечення стабільного перемир'я не залежало від виборів у Росії, і сподіваюся, що нам вдасться прийняти реалістичний і прийнятний мандат місії ООН ще до виборів у Росії", - сказав Зігмар Габріель.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко звернувся до ООН з ініціативою розгорнути миротворчу місію на Донбасі. Українська сторона наполягає, що миротворці повинні бути присутніми на всій окупованій території Донбасу, включаючи українсько-російський державний кордон.

Залиште свій коментар