Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Глава "Нафтогазу" назвав умови закупівлі газу в Росії

"Нафтогаз" не виключає покупки газу у "Газпрому" у випадку зниження ціни.

Україна може відновити закупівлю газу у Росії.

Про це заявив глава "Нафтогаза" Андрій Коболєв.

В якості умови він назвав згоду "Газпрому" на внесення тимчасових змін до існуючого контракту, який, за його словами, "є невигідним і неринковими", "з метою приведення ціни до рівня, який хоч якось наближений до ринкового".

"Якщо ціна буде нижчою, ніж та ціна, яку нам пропонують з європейського напрямку, то, з точки зору мінімізації витрат споживачів, буде правильно купувати цей газ зі східного напрямку", — зазначив Коболєв.

Він додав, що Київ має намір імпортувати газ на конкурентній основі, як це було зроблено за кошти Європейського банку реконструкції і розвитку — був тендер серед компаній, які давали свої пропозиції з продажу газу Києву, і виграла компанія з найбільш вигідною ціною.

"Такий же процес буде і зараз, але ми б хотіли, щоб у цьому процесі брав участь і "Газпром", тобто вони повинні конкурувати з європейцями в ціні на газ, яку вони можуть запропонувати Україні. Але якщо вони цю конкуренцію чесно виграють, то ми будемо купувати", — сказав Коболєв.

Нагадаємо, що раніше голова українського уряду Володимир Гройсман не виключив закупівлю газу в російського "Газпрому" на кредитні кошти Світового банку.

Україна не закуповує російський газ з кінця листопада 2015 року, а імпортує транзитний газ з ЄС, запевняючи, що його ціна нижча, ніж у Росії.

Нагадаємо, що Україна може отримати 50 мільярдів доларів від російського "Газпрому" після задоволення позову "Нафтогазу" в Стокгольмському арбітражі. Про це заявив директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

Раніше в квітні Господарський суд Києва відхилив заяву "Газпрому" про оскарження рішення Антимонопольного комітету України про накладення штрафу. Нагадаємо, АМКУ оштрафував російського газового монополіста на 85 млрд грн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції